Ama hocam!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ın bugünkü (18.05.2022)''Ama hocam! '' başlıklı yazısı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelere NFT ve Blockchain ile ilgili yeni bölümlerin geleceğini söyledi. 

Sırayla gidersek, önce Global Reset sonrası yeni normal dönemde, her şey sıfırlanınca, bugüne dair, hayata dair ne varsa değişecek. Meta Verse yani “Öteki dünya”ya göç var. 

Yani Ay’a, Mars’a göçeceğiz. Göçene kadar da bu dünyada Quantum bilgisayarlara geçeceğiz. Gelecek dünyanın inşasında kullanılacak, Neura Link ile insan ve hayvan “nesne”leştirilince onların kafalarına takılacak “mikro chip”ler, “nano chip”ler üretilmeye başladı bile. Hem zaten bugünkü insan da olmayacak ki, geleceğin dünyasında. Adını bile koydular: Trans Humanizm. Ve utanmadan, bize sormadan alnımıza o utanç markasını çaktılar bile, GENDER diye. Artık, yeniden yaratılmakta(!) olan GENOM’larız biz ve “Toplumsal cinsiyet” kimliğimizde GENDER olarak tanımlanıyoruz.

Hocam ya, artık yazım yapan yazılımlar var, yapay zeka üzerinden. GPT3, bu gibi konularda bizim gibi ölümlü insanlara ihtiyaç duymuyor. Zaten biz de iyi bir performans ve uyum gösterirsek TANRI olacağız. Meşrık-ı azamımız, Dünya Ekonomi Forumu’nun üstad-ı azam’ı, çakma meşiah, siber kurtarıcı Harari efendimiz (!), biyolojik insan türünün son örnekleri olduğumuzu söylüyor. Biz malum Hayvandan Homo Sapiense evrilmiştik, şimdi yeni hızlandırılmış bir tekno evrimle tanrı olacakmışız. Şimdiden söyleyeyim, ironi yüklü bu yazım ile ilgili olarak sürç-i lisan edersem affola.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Laiklik mi dediniz! 05 Temmuz 2022 | 983 Okunma Yapay bilinç! 04 Temmuz 2022 | 1.198 Okunma Kimilerini kimileri ile def etmek 03 Temmuz 2022 | 764 Okunma La havle 02 Temmuz 2022 | 1.195 Okunma NATO zirvesinde ne oldu? 01 Temmuz 2022 | 2.321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar