Adaylar belirlenirken

Daha önceki yerel seçimlerde aday olmak için her yolu deneyenler, bugün “keşke” diyor, “keşke o gün aday olmasaydım”.Bugün aday olmak için her yolu deneyenler, kendileri değilse, yakınlarını...

Daha önceki yerel seçimlerde aday olmak için her yolu deneyenler, bugün “keşke” diyor, “keşke o gün aday olmasaydım”.

Bugün aday olmak için her yolu deneyenler, kendileri değilse, yakınlarını, adamlarını bir yerlerden aday göstermeye çalışanlar da, yarın aynı şekilde pişman olabilirler.. 

Aşk ve öfke içinde aklı zail eder. Hep söylüyorum: İhtirasla istediğiniz her şey sizin imtihanınız olur. Sahip olduğunuz her şey, canlarınız, sevdiğiniz ne varsa o sizin için fitne olabilir.

Fitne nedir bilir misiniz, o madeni cürufundan ayırmak için taşın eritilmesi sırasındaki kor ateşle imtihandır.

Mal, para, kadın, koltuk, şan-şeref-şöhret bağımlılığı da, uyuşturucu bağımlılığı gibidir. Gözlerini bir şeye diktiler mi, o kor ateşin ışığı gözlerini kör eder de, başka bir şey görmezler.  Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, kalpleri var hissetmez olurlar. Kalpleri taşlaşır. Şairin (Osman Sarı’nın) dediği gibi, “Taş taş değil, bağrındır taş senin, / Söyle, nereni nasıl yaksın bu ateş senin”..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin dili ve media 22 Şubat 2019 | 5.936 Okunma Aile nereye gidiyor?! 21 Şubat 2019 | 8.843 Okunma Tereddi ya da 20 Şubat 2019 | 10.262 Okunma Seçim takvimi 19 Şubat 2019 | 6.646 Okunma Dünyanın kalbini dinle 18 Şubat 2019 | 8.182 Okunma
TÜM YAZILARI