Peygamberimizin Dilinden Dualar

Duaya çok muhtacız. “Bana dua edin; duanızı kabul edeyim” (Mümin, 60) buyuran Rabbimize nasıl dua edeceğimizi de ayet ve hadislerde buluyoruz. İşte Peygamberimizin (s.a.) dilinden muhteşem dualar:“Allah’ım! Senin...

Duaya çok muhtacız. “Bana dua edin; duanızı kabul edeyim” (Mümin, 60) buyuran Rabbimize nasıl dua edeceğimizi de ayet ve hadislerde buluyoruz. İşte Peygamberimizin (s.a.) dilinden muhteşem dualar:

“Allah’ım! Senin katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kâmil iman, dışıma salih amel, amellerime temizlik ve ihlâs verir, rızana uygun istikâmeti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lütfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun.

Allah’ım! Bana öyle bir iman, öyle bir yakîn ver ki, artık bir daha küfür ihtimali kalmasın; öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette senin nazarında kıymetli olan bir dereceye ulaşayım.

Allah’ım! Hakkımızda vereceğin hükümde lûtfunla kurtuluş istiyorum; şehidlere has makamları niyaz ediyorum; bahtiyar kullarının yaşayışını diliyorum; düşmanlara karşı yardım talep ediyorum!

Allah’ım! Anlayışım kıt, amelim az da olsa ihtiyaçlarımı senin kapına...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Resûlüllah’ın (s.a.) Daveti 26 Ekim 2021 | 12 Okunma Peygamberimizin (s.a.) Vefakârlığı 19 Ekim 2021 | 126 Okunma İmam Hatipler ve İslâm’ın Şahlanışı 12 Ekim 2021 | 341 Okunma Peygamberimizin Dilinden Dualar 05 Ekim 2021 | 349 Okunma “İmam Hatipler kapatılsın (!)” 28 Eylül 2021 | 447 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar