Kudüs Bizim Neyimiz Olur?

Ümmet-i Muhammed’in darmadağın olduğu ve bu durumdan yararlanan “çağdaş haçlılar”ın İslâm dünyasını talan ederek kan ve gözyaşına boğdukları ve mübarek Kudüs-ü Şerif ile Mescid-i Aksâ’nın tarihin en karanlık günlerini yaşadığı netameli bir süreçten geçiyoruz.

ABD Başkanı Evanjelist Trump ile terör devleti İsrail’in lideri Netanyahu ikilisinin Kudüs’ü işgalci Siyonist rejimin “bölünmez başkenti” ilan eden ihanet planları, Kudüs’ün Müslüman kimliğini tamamen yok etmeyi amaçlıyor. 

Böylesine sıkıntılı bir zaman diliminde sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileyerek (Bakara 2/45, 153) kardeşlik ve birlik ruhu ile direniş ve cihad bilincini kuşanması gereken İslâm ümmeti ne yazık ki, çoğunlukla başlarındaki iş birlikçi rejimlerin iktidar korkuları nedeniyle silik ve sinik bir tavır sergiliyor. 

Tarihte, ümmetin yine böyle darmadağın olup kendi aralarındaki iç çatışmalarla sarsıldığı ve bunu fırsat bilen haçlı sürülerinin Kudüs’ü işgal ettikleri bir dönemin ardından Müslümanları bir araya getirerek “İslâm birliğini” kuran ve

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Necâtü’l-Mü’minîn” (Müminlerin Kurtuluşu) 02 Haziran 2020 | 70 Okunma Kurtuluş Namazda! 26 Mayıs 2020 | 304 Okunma Ömre Bedel Gece 19 Mayıs 2020 | 95 Okunma Oruç: Takvâ Elbisesi 12 Mayıs 2020 | 39 Okunma Oruçla İç Dünyamıza Seyahat 05 Mayıs 2020 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar