Mansur Yavaş’a Kılıçdaroğlu’ndan Ülkücü operasyonu

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (13.09.2022)''Mansur Yavaş’a Kılıçdaroğlu’ndan Ülkücü operasyonu'' başlıklı yazısı.

Kılıçdaroğlu ile Ülkücüler buluşmasını organize eden isimlerden Selim Kaptanoğlu’nu Türkeş’in vefatı nedeniyle yaptığımız yayınlar sırasında tanımıştım.

12 Eylül’de Türkeş’i Mevki Hastanesi’nde tuttuklarını anlatmıştı. “MHP davası devam ediyordu. O sırada biz Mevki Hastanesi’nde Türkeş’in kaldığı bölümün demir parmaklıklarını kesmiştik. Dışarıdan anlaşılmasın diye balmumu ile yapıştırıp aynı renge boyamıştık. Başbuğ’u kaçıracaktık. Ama Türkeş kabul etmedi” dediği aklımda kalmıştı.

Ülkücü camiada Türkeş’in doktoru olarak bilinen Selim Kaptanoğlu, Kılıçdaroğlu’na “Genel başkanım” diye hitap ederken şaşırdım mı? Hayır. Çünkü Selim Kaptanoğlu CHP’nin Yenimahalle Belediye Meclis üyesi. Kılıçdaroğlu’na genel başkanım diye hitap etmesi kadar doğal bir şey olabilir mi? Aksini söylese şaşırtıcı olurdu.

CHP’DEKİ ÜLKÜCÜLER

Ama Kılıçdaroğlu bir grup Ülkücü ile buluştu diye haberlerin yapılmasına şaşırmak lazım. Bunlar sanki MHP’li ülkücüler gibi sunuldu. Ama doğru değil. Selim Kaptanoğlu başta olmak üzere CHP’de siyaset yapan isimler. Mansur Yavaş da bir dönem MHP’nin Beypazarı Belediye Başkanı’ydı. Ankara’dan MHP’nin belediye başkan adayı oldu. Ülkücü olduğunu hiçbir zaman inkâr etmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’de milletvekili listeleri için ne soruldu 28 Eylül 2022 | 796 Okunma Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa edecek mi 27 Eylül 2022 | 1.443 Okunma Erdoğan neden iki kez özgürlük vurgusu yaptı 26 Eylül 2022 | 4.434 Okunma AK Parti farklı bir seçim kampanyasıyla geliyor 23 Eylül 2022 | 3.901 Okunma Mansur Yavaş kuşkusu ve İmamoğlu’nun yeni taktiği 22 Eylül 2022 | 3.498 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar