Erdoğan’ın konuşmasının şifreleri

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'Erdoğan’ın konuşmasının şifreleri' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki önemli gündemi vardı.

1-Değişmeyen gündem İsrail’in Gazze’deki katliamı

2-Gazze’ye rağmen CHP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grubunda Gazze’deki İsrail katliamı üzerinde konuşurken, diğer yandan da Şifa Hastanesi’ne giren İsrail askerlerinin üst katlara doğru ateş açmaya başladığı haberleri geliyordu.

Erdoğan, grup konuşmasının başını savunma sanayisinde yaptığı atılıma ayırınca doğrusu ilk başta sıcak gündemle ilişkisini kurmakta zorlandım. Ama ardından İsrail’e, Karabağ hatırlatması gelince mesajın adresini anladım.

KARABAĞ HATIRLATMASI NEDEN

Perde arkasında Erdoğan’ın Karabağ’ı hatırlatmasını gerektirecek ne oluyor onu bilmiyorum. Ama “Yıllarca, Ermenistan topraklarımızda ham hayaller peşinde koştu ve Karabağ savaşında dersini alıp yerine oturdu. Şimdi de İsrail benzer hezeyanları dile getiriyor. Bunların da sonu hüsran olacak” uyarısı önemliydi.

İsrail sakın ha. Ham hayallere kapılma. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti...

NETANYAHU-GALANT SAVAŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gereken uyarıları yaptıktan sonra doğrudan Netanyahu’yu hedef aldı. İsrail’in tarihinde Kudüs kasabı vardı. Netanyahu da Gazze kasabı olarak utanç tarihinde yerini aldı.

Erdoğan, imalı bir şekilde konuştu. ”Netanyahu iki tarafına bakan koymuş açıklama yapıyor. Zannediyor ki o bakanlar beni kurtaracak. Onlar da kendisi ile aynı istikamette yürümüyor. Netanyahu gidicidir” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak 08 Aralık 2023 | 1.152 Okunma Denizbank yöneticileri Ponzi Seçil olayında ifadeye çağrılmış 07 Aralık 2023 | 2.632 Okunma İçişleri Bakanı ile konuştuklarımız ve izlenimim 06 Aralık 2023 | 1.451 Okunma İYİ Parti’nin kararı seçim sonuçlarını etkileyecek 05 Aralık 2023 | 3.007 Okunma İYİ Parti CHP ile seçim işbirliği kararı alacak mı 04 Aralık 2023 | 1.923 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar