CHP şaşırtmak istiyor

İZMİR’in CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, belediye meclisi kararıyla kendisini belediye şirketine müdür olarak atamıştı.  Erdoğan’ın böylece kendi maaşı dışında bir de müdür maaşı aldığı ortaya çıkmıştı.

Karaburun Belediye Başkanı’nın bu icraatına en büyük tepki, sosyal medyada CHP’ye yakın kesimlerden geldi. Belediye başkanının yaptığı işi yanlış bulduklarını belirtip, ikinci maaş aldığı şirketten istifa etmesini istediler.

Kendi mahallesinden ilkeli tavır gelmesi sevindiriciydi. Belediye başkanı yazılı bir açıklama yaptı, alacağı maaşı bir hayır kurumuna bağışlayacağını söyledi ama ikna edici olmadı. Tam da olayın üstü örtülüyor mu derken, cuma günü bir gelişme yaşandı. CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu 
Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ı arayarak “Gereğini yap, şirketin müdürlüğünden istifa et” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’na çağrı çıkarılacak 15 Ekim 2021 | 2.062 Okunma Kılıçdaroğlu tanıklık yapacak mı? 14 Ekim 2021 | 3.490 Okunma Siyasi cinayetler iddiası, soruşturma konusu yapılmalı 13 Ekim 2021 | 3.592 Okunma İlk kez yapılan hesaba göre, muhalefet ne kadar oy almalı? 12 Ekim 2021 | 7.352 Okunma Erdoğan’ın gençlerle buluşmasının öteki yüzü 11 Ekim 2021 | 4.747 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum