ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Songül Soysal
Songül Soysal Elmaelma

Songül Soysal… İnternethaber editörü ve elmaelma.com yazarı, 1993 yılının Ekim 7’sinde, İstanbul’da doğdu. Hayatını hala yaşadığı İstanbul’da sürdürdü. Bir dönem eğitimi için Karabük’te yaşadı, 2015 yılında geri döndü.

Anadolu teknik lisesi mezunu olan Songül Soysal, çocukluğunda ritmik jimnastik yaptı ve ilerleyen zamanlarda da futbol oynadı. Türkiye’deki kadın liginin kaldırılması ve geçirdiği sakatlıktan dolayı futbolu bıraktı ve hep bir spor habercisi olmanın hayallerini kurdu. Bu sırada okul dergilerinde, internet sitelerinde ve farklı birçok mecrada birbirinden farklı konularda yazılar yazmaya devam etti.

2012 yılında Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Öğrenci olduğu dönemde Bursa Televizyonu, okulunun bünyesinde bulunan 3 Nisan Radyo ve Televizyonu, Kardemir Karabükspor gibi kuruluşlarda staj yaptı. Yine aynı süreçte e-dergiler ve bir takım platformlarda yazılarını yazmaya devam etti.

Mezun olduktan sonra manşethaber.com’da kısa süreli bir Ankara macerası yaşadı. Daha sonra doğduğu ve büyüdüğü şehir olan İstanbul’a dönüş yaptı. Ardından Sports TV eğitim programına katıldı ve 2016 Kasım ayında internethaber.com ailesinde katıldı. Hala aynı kuruluşta görev alıyor ve farklı mecralarda yazmaya devam ediyor. Songül Soysal kadın sitesi elmaelma.com'da haftalık yazılar yazmaktadır.