Melih Esat Açıl Kimdir?

Melih Esat Açıl 1996 yılında İzmir’de doğdu. Aslen Sivaslıdır.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Liseye bir sene ara vererek İzmir Kestanepazarı Kur’an Kursunda yatılı olarak dini eğitimler aldı.

Üniversite eğitimi için Kocaeli’ye gelen Açıl, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünü okumaktadır.

Genç yaşta birçok STK’da görev aldı. Daha lise yıllarındayken Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir Şubelerinde İletişim ve Medya Başkanlığı, İzmir Genç-Memur-Sen Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

Üniversite yıllarında ise İzmir Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve Kocaeli İlim Yayma Cemiyetinde Sosyal İşler Biriminde görev aldı.

Açıl, bir dönem TRT’nin iletişim kurslarında iletişim becerileri, diksiyon, topluluk önünde konuşma ve hitabet sanatı konularında eğitimler aldı.

Sosyal medyada milli duruşu ile milyonu aşan bir kitleye erişti ve sık sık söyleşilere katıldı. Dijital medya ve algı operasyonları üzerine araştırmalar yapan Açıl, bu konuda yurtiçi ve yurtdışında üniversiteler, liseler ve STK’ların davetleri üzerine yüzlerce konferans vererek genç yaşta ismini geniş kitlelere duyurdu.

Açıl, Üniversite yıllarında yerel bir televizyon kanalında ‘Melih Esat Açıl ile Parantez’ adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

Haberx ve Avazturk internet haber sitelerinde dijital medya üzerine köşe yazarlığı yaptı.

Bunların dışında 10 sene taekwondo sporu ile uğraştı. Ulusal ve uluslarası düzeyde dereceler aldı ayrıca gönüllü izci liderliği yapmaktadır. Sık sık seyahat eden Açıl, gittiği onlarca ülkedeki deneyimlerini bazı gezi blog’larında yayınlamaktadır. Avrupa’da sosyal hayat konusunda da kapsamlı çalışmalar yürütmektedir.

Birçok kurum ve markaya dijital medya danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Açıl, Milat Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktır.

BAZI YAZILARI
Sarı Yeleklilerden Sonra İkinci Gezi Olayları İçin Düğmeye Basıldı! 15 Aralık 2018 | 5.837 Okunma Görünmeyen büyük tehlike Netflix! 01 Eylül 2018 | 3.292 Okunma Trump’dan sonra ABD-Türkiye ilişkileri nasıl olur? 25 Ağustos 2018 | 521 Okunma Türkiye’nin zenginleri, daha neyi bekliyorsunuz? 11 Ağustos 2018 | 1.304 Okunma ABD’ye evimizden yaptırım uygulayabiliriz! 04 Ağustos 2018 | 493 Okunma Fethullah Gülen zaten öldü! 28 Temmuz 2018 | 2.148 Okunma Çocuğunuzun YouTube’da ne izlediğinin farkında mısınız? 21 Temmuz 2018 | 1.098 Okunma Çağın Hastalığı doyumsuzluk 17 Temmuz 2018 | 441 Okunma Adnan Oktar ve Fetullah Gülen gibiler... 14 Temmuz 2018 | 4.479 Okunma CHP’de başkanlık değişiminden öte zihniyet değişmeli! 07 Temmuz 2018 | 133 Okunma
TÜM YAZILARI