ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Kazım Güleçyüz
Kazım Güleçyüz Yeni Asya Gazetesi

1959 Kütahya doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Fakülteye girdiği yıl Yeni Asya Yayınlarında çalışmaya başladı. Yayınevinin çıkardığı çok sayıda kitabın editörlüğünü yaptı. Bu görevini sürdürürken, 1984-92 yılları arasında, aylık Köprü dergisinin sorumluluğunu üstlendi. 1988 yılı başından itibaren yayına başlayan Bizim Aile dergisinin kurucu editörü oldu. 1992 yılından bu yana Yeni Asya Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği ve Başyazarlığı görevlerini yürütüyor.

Yeni Asya Neşriyat tarafından yayınlanmış eserleri:
İslâm Demokrasi Laiklik (Süleyman Demirel'le mülâkatlar), Şeriat ve Demokrasi, Din ve Siyaset, Ordu ve Demokrasi, Balans Ayarı, Kumandalı Siyaset, Zulüm Devam Etmez, Postmodern Darbe, AB Sürecinde Değişen Türkiye, Bu Bayrak İnmez, Said Nursî ve Demokratik Açılım, Cemaatler ve Toplum-Siyaset-Devlet, Bediüzzaman Modeli, Müflis Proje: Kemalizm, Said Nursî ve M. Kemal, İttihad-ı İslam, Teröre Said Nursî Çözümü, İman Hizmeti, Cemaat ve İktidar, Risale-i Nur Kur'an'ın Malıdır Tekelleştirilemez, Demirel'le Dünya Turu, Çağın Afeti Teröre Said Nursî'den Çözümler (Ömer Ergün'le birlikte). Ayrıca çok sayıda kollektif çalışmada imzası bulunuyor.
Nobel ödüllü Pakistanlı fizikçi Prof. Dr. Abdüsselâm'ın “İdealler ve Gerçekler” adlı kitabının Türkçe tercümesi onun girişimleri ve editörlüğüyle yayınlandı.

Ülke içinde ve dışında birçok konferans, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.
Bizim Aile Dergisi Yayın Koordinatörü Yasemin Güleçyüz'le evli ve iki çocuk babası.

Bazı Yazıları