Türkiye'yi eskide kalan kodlarla okumaya çalışıyorsun geçti o günler! Ne kürdü Nagehan? Melih Altınok yazdı

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok bu hafta 'Ne Kürdü Nagehan?' başlıklı yazısında Farah Zeynep Abdullah ile başlayan Yılmaz Güney tartışmasına "Şu konjonktürde Güney'e Farah Zeynep'le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Güney'in Kürt olması. Olayın özü bu" diyen Nagehan Alçı vardı. Alçı'yı eleştiren Altınok 'Türkiye'yi eskide kalan kodlarla okumaya çalışıyorsun Nagehan. Geçti o günler'' dedi.

Yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney'in ölüm yıl dönümünde oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın yorumu üzerine başlayan kadına şiddet tartışmalarına Nagehan Alçı da katıldı. Nagehan Alçı "Şu konjonktürde Güney'e Farah Zeynep'le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Güney'in Kürt olması. Olayın özü bu" dedi.

.Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok köşe yazısında bu konuyla ilgili ''Güney'i eleştiren Farah da hatırladığım kadarıyla HDP'li Başaran tarafından basın açıklamasıyla sahiplenilmişti. Güney'e Kürt olduğu için saldıracak birine benzemiyor yani. Tartışmaya dahil olanlar içinde de Güney'in etnik kimliğine dair açık gizli tek bir göndermeye rastlamadım. Dolayısıyla solun yegane hakimi olduğu kültür endüstrisinde çalışıp da "Çirkin kral çıplak" demek bir oyuncu için neresinden baksan cesurca bir tavırdır. Türkiye'yi eskide kalan kodlarla okumaya çalışıyorsun Nagehan. Geçti o günler'' dedi.

Melih Altınok yazısının devamı için >>>

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Kardeş Eli Derneği 17 ülkede kurban bağışı çalışmalarına başladı Kardeş Eli Derneği 17 ülkede kurban bağışı çalışmalarına başladı
Denetimden kaçmak Denetimden kaçmak
Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu
Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti
Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar? Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar?
Provokasyona rağmen Rusya, Çin ve İran Provokasyona rağmen Rusya, Çin ve İran
İnsan olan utanır bunları yazmaya İnsan olan utanır bunları yazmaya
Savaş, müzakere ve barış Savaş, müzakere ve barış