YERLİ ELEKTRİKLİ TRAKTÖR

Geçtiğimiz hafta Başkan Erdoğan Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir tarım fuarında Yerli, Milli ve Elektrikli traktörün tanıtımını yaptı. Yakın zamanda seri üretime geçilmesi planlanıyor.Bu...

Geçtiğimiz hafta Başkan Erdoğan Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir tarım fuarında Yerli, Milli ve Elektrikli traktörün tanıtımını yaptı. Yakın zamanda seri üretime geçilmesi planlanıyor.

Bu adım Türk tarımı açısından son derece tarihi ve stratejik bir hamledir. Çiftçinin üretim maliyetlerini büyük ölçüde ortadan kaldıracak, yüzde doksanın üzerinde yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Üretim teknolojisi açısından ise hem sanayiinin geliştirilmesini, hem iç piyasa ihtiyacının karşılanmasını, hem de ihracatı arttırarak Türk ekonomisinin geliştirilmesini sağlayacaktır. Ayrıca dünyada şu anda böyle bir teknolojiye sahip elektrikli traktör henüz üretilmemiştir. Bu açıdan hemen seri uretime geçildiğinde benzinle ve mazotla çalışan traktörlere oranla, Türkiye mutlak üstünlük ve karşılaştırmalı üstünlük ilkesini eline geçirecektir.

 

Türkiye eğer başarılı bir şekilde seri üretime başlarsa dünyada müthiş bir başarıya imza atacak ve bunun devamını, teknolojisini de geliştirerek, getirecektir.    

Yerli elektrikli traktörün teknik özellikleri ise şöyledir:

-Yerli 45 Dakika şarj süresi,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ERMENİSTAN AZERBAYCAN'A YİNE SALDIRDI 04 Ağustos 2020 | 0 Okunma Dayakçı ve tecavüzcü HDPKK 25 Temmuz 2020 | 76 Okunma Ayasofya Camii ibadete açıldı! 17 Temmuz 2020 | 126 Okunma Sosyal medyama dokunma! 07 Temmuz 2020 | 134 Okunma Libya petrolünün peşinde! 26 Haziran 2020 | 2.389 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar