YERLİ ELEKTRİKLİ TRAKTÖR

Geçtiğimiz hafta Başkan Erdoğan Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir tarım fuarında Yerli, Milli ve Elektrikli traktörün tanıtımını yaptı. Yakın zamanda seri üretime geçilmesi planlanıyor.Bu...

Geçtiğimiz hafta Başkan Erdoğan Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir tarım fuarında Yerli, Milli ve Elektrikli traktörün tanıtımını yaptı. Yakın zamanda seri üretime geçilmesi planlanıyor.

Bu adım Türk tarımı açısından son derece tarihi ve stratejik bir hamledir. Çiftçinin üretim maliyetlerini büyük ölçüde ortadan kaldıracak, yüzde doksanın üzerinde yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Üretim teknolojisi açısından ise hem sanayiinin geliştirilmesini, hem iç piyasa ihtiyacının karşılanmasını, hem de ihracatı arttırarak Türk ekonomisinin geliştirilmesini sağlayacaktır. Ayrıca dünyada şu anda böyle bir teknolojiye sahip elektrikli traktör henüz üretilmemiştir. Bu açıdan hemen seri uretime geçildiğinde benzinle ve mazotla çalışan traktörlere oranla, Türkiye mutlak üstünlük ve karşılaştırmalı üstünlük ilkesini eline geçirecektir.

 

Türkiye eğer başarılı bir şekilde seri üretime başlarsa dünyada müthiş bir başarıya imza atacak ve bunun devamını, teknolojisini de geliştirerek, getirecektir.    

Yerli elektrikli traktörün teknik özellikleri ise şöyledir:

-Yerli 45 Dakika şarj süresi,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ALTIN VURUŞ: "ARA, BUL, YOK ET" 12 Eylül 2019 | 70 Okunma SOYKIRIMCI VE ORMAN KATİLİ PKK 30 Ağustos 2019 | 31 Okunma Seçimle gelen seçimle mi gider? 22 Ağustos 2019 | 96 Okunma YERLİ ELEKTRİKLİ TRAKTÖR 08 Ağustos 2019 | 98 Okunma İKTİDAR PARTİSİ ANAP VE DYP OLUR MU? 29 Temmuz 2019 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar