TÜRK’E TEHDİT SÖKER Mİ?

Tabi ki hayır. Türk’e tehdit, şantaj ve yaptırım sökmez. Müslüman Türk dini, Vatanı ve bağımsızlığı için gözünü kırpmadan canını verir. Tam tersi etki doğurur....

Tabi ki hayır. Türk’e tehdit, şantaj ve yaptırım sökmez. Müslüman Türk dini, Vatanı ve bağımsızlığı için gözünü kırpmadan canını verir. Tam tersi etki doğurur. Müslüman Türk esaret altında onursuzca yaşamaktansa, şerefiyle dövüşe dövüşe ölmeyi tercih eder. Tarihte esaret altında yaşamayan tek millet Türk Milletidir. Tarihimizde hep nice azlar, çoğunluğa galebe çalmıştır. Hak yolunda mücadele edenler, hep muzaffer olmuştur. Çünkü Allah hak yolunda mücadele edenlerle birliktedir.

Mete Han şöyle der: “ Benden çadırımı isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, eyerimi isteyin vereyim. Ancak vatanımdan bir karış toprak istemeyin, vermem, veremem.”

Anadoluyu yurt edinen, sayıca kendi ordusundan oldukça fazla olan Bizans ordusunu yenen Alparslan şöyle der: “ Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır.”Yine Alparslan telaşlı bir şekilde kendilerinden sayıca çok fazla olan Bizans ordusunun yaklaşmakta olduğunu söyleyen askerine şöyle der: “ Öyleyse zafere gittikçe yaklaşıyoruz.”

Kurtuluş savaşında Gaziantep savunmasının kahramanı Şahin Bey şöyle der: “ Vatan için Şehadet şerbeti içmek Ağustos ayında bir bardak su içmeye benzer.”

30 Ekim 1918 Mondros mütarekesinden sonra en gelişmiş silahları ile gelen, savaş gemilerini İstanbul boğazına demirleyen düşmanana karşı Mustafa Kemal şöyle der: “ Geldikleri gibi giderler.”

Bir Türk Atasözü der ki: “ Türk olmak zordur, karşında bütün dünya vardır; Türk olmamak daha zordur, karşında Türk vardır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
EMPERYALİZMİN UŞAKLARI 19 Ekim 2019 | 24 Okunma BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 3 Okunma ALTIN VURUŞ: "ARA, BUL, YOK ET" 12 Eylül 2019 | 71 Okunma SOYKIRIMCI VE ORMAN KATİLİ PKK 30 Ağustos 2019 | 35 Okunma Seçimle gelen seçimle mi gider? 22 Ağustos 2019 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar