SULTAN AHMET DE MÜZE OLSUN!

Asrın siyaset önderimizin, karikatür karakteri ve çizgi film kahramanının vekili İ.K. Mecliste yaptığı konuşmada "...Ayasofya yetmez, Sultan Ahmet de müze olmalı, evrensel değerlerin gereği bu…" şeklinde akıllara zarar, bir açıklama yaptı.

Bu akla, mantığa, bilime, tarihe, sosyolojiye, dine aykırı olan; uluslararası ilişkilerde ve uluslararası sistemde de yeri olmayan müptezelce bir açıklamadır.

Yunan ve Rus bile bu kadar ileri gidemediler, böylesine bir açıklama yapmadılar. Yunan ve Rus bile Ayasofya Camiinin ibadete açılması konusunda, bunun yanlış olacağı ve dinlerarası diyalog açısından kırılmalara yol açabileceği şeklinde bir açıklama yapmakla yetindiler.  Ama, boynuz kulağı geçti, tasmalı sahibinden de cesur çıktı. Tasmalı coştu, sahibinin önünde tüm kıvraklığı ile bütün hünerlerini gösterdi ve gösteriyor.

Bu açıklamanın anlamı şudur: Alçaklıktır, mandacı ve himayeci olmaktır, İslam ve Türkiye düşmanlarına kuyruk sallamaktır ve onlar için Müslüman Türk Milletine havlamaktır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ERMENİSTAN AZERBAYCAN'A YİNE SALDIRDI 04 Ağustos 2020 | 277 Okunma Dayakçı ve tecavüzcü HDPKK 25 Temmuz 2020 | 77 Okunma Ayasofya Camii ibadete açıldı! 17 Temmuz 2020 | 129 Okunma Sosyal medyama dokunma! 07 Temmuz 2020 | 136 Okunma Libya petrolünün peşinde! 26 Haziran 2020 | 2.396 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar