NOSTALJİ

Karadeniz doğalgazının bulunduğu müjdesi ile ilgili olarak "Bugün, hemen, şimdi faturamı düşürecekse destekliyorum; gazın halka faydası yok..." diyerek konuyu, sözümona, ucuzlatmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile...

Karadeniz doğalgazının bulunduğu müjdesi ile ilgili olarak "Bugün, hemen, şimdi faturamı düşürecekse destekliyorum; gazın halka faydası yok..." diyerek konuyu, sözümona, ucuzlatmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Büyük Müslüman Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının KAZANIMLARINI küçük görmeye ve örselemeye çalışanlara diyorum ki!:

1960'lı, 70'li, 90'lı yıllar. Eski Türkiye. Her 5 yılda bir ekonomik kriz, her 10 yılda bir askeri darbe, dindar-laik,  sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt vb. çatışmaların olduğu, kardeşin kardeşi öldürdüğü yıllar. Her gün müjdeli günler! Güzel yıllardı, özledik...!!!

Tüp, gaz yağı, benzin, mazot, şeker, ekmek... kuyrukları yoktu!

Yüzde yüz yerli ve Milli, dünya markası; uçak gemimiz, denizaltılarımız, savaş uçağımız, dünya markası otomobilimiz, nükleer enerji ve silahımız, tankımız, topumuz, piyade tüfeğimiz, helikopterimiz, hava savunma sistemlerimiz, İHA'larımız, SİHA'larımız, TİHA'larımız, petrolümüz, doğalgazımız, hızlı trenimiz, bilgisayar, cep telefonu ve televizyonumuz... vardı! IMF'in kapısına hiç gitmez, IMF'ten hiç mi hiç borç para almazdık!

Yollarımız ve şehir hastanelerimiz vardı. Hastanelerde erkeklere doğum yaptırılmıyordu, ameliyat edilen hastanın karnında makas unutulmuyordu, borçtan dolayı cenazeler hastanelerde rehin alınmıyordu, insanlar hastanelerde kuyruklarda kalp krizi geçirip ölmüyorlardı...!!!

Ermeni Asala terör örgütünün terörist saldırıları ve suikastleri, Maraş, Çorum ve Gazi mahallesi olayları olmuyordu, PKK'nın terörist saldırıları sonucunda her gün 10'larca asker, polis, memur (Doktor, hemşire, öğretmen, mühendis...), hamile kadınlar, ceninler, 3 aylık kundaktaki bebekler, Camide namaz kılan insanlar, masum ve siviller katledilmiyor ve soykırıma uğratılmıyordu...!!!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zina 20 Ekim 2020 | 635 Okunma İdam 12 Ekim 2020 | 126 Okunma Us fakirleri 07 Ekim 2020 | 45 Okunma Siyaset 28 Eylül 2020 | 110 Okunma Atatürkçülük 21 Eylül 2020 | 117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar