Nefret suçu

24 Nisan 2020 tarihinde Cuma hutbesinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş zinanın, eşcinselliğin, lutuliğin ve her türlü sapkınlığın haram olduğunu, hastalıklara yol açtığı için bu fiiliyatlardan Müslümanların uzak durması gerektiğini belirtmişti.

Bir aydın, bir İslam bilim adamı olarak Anayasal görev ve sorumluluğunun gereği, din ve vicdan özgürlüğü ile düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde Müslümanları uyarmıştı. Kendi fikrini de değil, Allah'ın emirlerini, Kur'an'ın hükümlerini açıklamış, İslam Dinini anlatmıştı. 

Bunun üzerine Diyanet İşleri Başkanının insan haklarını ihlal ettiği, nefret suçu işlediği, cinsel yönelimleri nedeniyle farklı yaşam tarzlarına sahip insanları hedef gösterdiği gerekçesiyle İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi tarafından Değerli Başkan hakkında suç duyusunda bulunulmuş, İzmir ve Ankara Baroları tarafından ise kınama açıklaması yapılarak görünürde Değerli Başkana, gerçekte ise Allah'a, Kuran'a, İslam'a ve tüm Müslümanlara alçakça saldırıda bulunulmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medyama dokunma! 07 Temmuz 2020 | 127 Okunma Libya petrolünün peşinde! 26 Haziran 2020 | 2.382 Okunma SULTAN AHMET DE MÜZE OLSUN! 20 Haziran 2020 | 214 Okunma Ayasofya camii 12 Haziran 2020 | 212 Okunma Kemiksiz siyaset 05 Haziran 2020 | 140 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar