Mizah yapıyorum!

Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğünü özümsemek ve içselleştirmek; küfretmeden ve medeniyet çizgisinin dışına çıkmadan düşünce ve  ifade özgürlüğü...

Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğünü özümsemek ve içselleştirmek; küfretmeden ve medeniyet çizgisinin dışına çıkmadan düşünce ve  ifade özgürlüğü hakkını, eleştiri özgürlüğünü kullanmak medeni, soylu ve modern insanların özelliğidir. Dalkavukların, soytarıların, şaklabanların ve sarhoşların, milletsiz ve değersizlerin değil!

 

Geçtiğimiz günlerde ikili tiplemelerle son 50 yıldır milletin karşısında tiyatro ve oyunculukla milleti güldüren ve milletin gönlüne giren bir zat ile yine uzun yıllar milletin karşısında tiyatro ve oyunculuk yapan, ayı ile gezen ve ayıya arkadaşlık eden bir oyuncu; kurdukları bir sirkte kendilerini izlemeye gelenleri güldürmeye ve eğlendirmeye çalışmışlar.

 

Ayı ile yatağa giren ve ayı ile gezen, milletin seçtiği iktidar mensubu prof. bir vekile soyismi üzerinden sorulan bir soru karşısında yavşakça bir eda ile beeee diye ses çıkartıyor. İzleyenler gülüyorlar. Yine ayı ile gezen, milletin seçtiği Başkan'a haddini bildiriyor. Ayı ile gezen, bence aynanın karşısına geçse ve kulaklarını da uzatarak ai ai diye ses çıkarsaydı izleyenleri daha çok güldürürdü.

Pınarlarından karasu akan yarımada, sirkte şunları söylüyor : Demokrasi eksikliğinden bahsederek, “böyle giderse iç karışıklık çıkabilir, Başkan’ı kastederek, bu adamı ipe götürürler, ayaklarından asarlar, mahzende zehirleyerek öldürebilirler. Bu ülkede kim Rusya'ya yaklaştıysa darbeyle indirildi. Bugün bu adam da Rusya'ya yaklaşmaya çalışıyor.  Dün Menderes'in, Demirel'in başına gelenler, bugün artık kimlerin darısı başına kim bilir!” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 3 Okunma ALTIN VURUŞ: "ARA, BUL, YOK ET" 12 Eylül 2019 | 71 Okunma SOYKIRIMCI VE ORMAN KATİLİ PKK 30 Ağustos 2019 | 34 Okunma Seçimle gelen seçimle mi gider? 22 Ağustos 2019 | 96 Okunma YERLİ ELEKTRİKLİ TRAKTÖR 08 Ağustos 2019 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar