JOE BİDEN

Obama'nın Başkan Yardımcısı ve Kasım 2020'de yapılacak Amerikan Başkanlık seçimlerinde Demokratların başkan adayı Biden, Türkiye'de Ağustos ayının ikinci haftasında sosyal medyaya ve basına sızan...

Obama'nın Başkan Yardımcısı ve Kasım 2020'de yapılacak Amerikan Başkanlık seçimlerinde Demokratların başkan adayı Biden, Türkiye'de Ağustos ayının ikinci haftasında sosyal medyaya ve basına sızan, 7 ay öncesinde gazetecilerle yaptığı toplantıya ilişkin, videoda Türkiye ve Cumhurbaşkanı ile ilgili skandal ve fecaat ifadelerde bulunuyor. Yapılan açıklama ile her türlü diplomatik teamüller, uluslararası hukuk, insan hakları, demokrasi, Cumhuriyet, Devletlerin bağımsızlığı, egemenlik hakları, devletlerin iç işlerine karışmazlık, devletlerin saygınlığı ve egemen eşitliği ilkeleri hunharca, vahşice, barbarca ihlal edildi.

Biden açıklamasında açıkça şunu diyor: "Erdoğan'ı darbeyle değil, seçimle indirmeliyiz. Ona bedel ödetmeliyiz. Bunun için Türkiye'de muhalefet liderlerini desteklemeliyiz…"

Yani demek istiyor ki: 1960'ta, 1971'de, 1980'de, 1997'de askeri darbelerde başardık; 2013'te gezi darbe girişiminde, 2014'te 6-8 Ekim darbe girişiminde, 2015'te PKK hendek çatışmaları darbe girişiminde ve 15 Temmuz 2016 FETÖ'cü terörist, işgal,istila ve askeri darbe girişiminde başaramadık, ancak bu defa seçimlere müdahale ederek başaracağız, Türkiye'nin üzerine akbabalar gibi çöküp bir 100 yıl daha sömüreceğiz. 

Bu açıklama Batıda, Amerika'da  yer edinen derin ve kirli zihniyetin, Cumhuriyet, demokrasi, insan hakları, hukuk, milli irade düşmanlığının; sömürgeciliğin, emperyalizmin, yayılmacılığın, katliamların, soykırımların, işgal ve istilaların, terör destekçiliğinin, soğuk savaş dönemi ve sonrası dönemde de mütemadiyen etnik, dini, mezhepsel farklılıklar üzerinden sivil-toplumsal darbelerin, askeri darbelerin dünyanın her yerinde kendileri tarafından gerçekleştirildiğinin göstergesi ve dışa vurumudur.

Bilindiği gibi soğuk savaş  döneminde ve sonrasında, tek kutuplu dünya sisteminde de  dünyada 58 ülkede çeşitli yöntemlerle, ekonomik-toplumsal-askeri-işgal ve istila ile iktidar değişiklikleri bizzat Amerika tarafından icra edilmiştir. Dünyanın dört bir tarafında PKK, FETÖ, DHKP-C, DEAŞ, Kesnizani, Tahir Ül Kadiri, El Kaide, El Nusra, HTŞ, El Şabab, Boka Haram… vb. terör örgütlerini kurup, besleyip, büyütüp, destekleyip ülkeleri bölen ve her türlü kaynaklarını iç eden, çalan, Milletlere zulmeden Amerika'dır.

Bu barbar ve vahşi zihniyet, Amerika'da 400 yılda 70 milyon Kızılderiliyi, bütün İslam coğrafyasında Müslümanları, Afganistan'da 100 bin, Irak'ta 2 milyon, Suriye'de 1 milyon… insanı katletmiş ve soykırıma uğratmıştır. Dünyanın her yerinde, Filistin'de, Bosna'da, Dağlık Karabağ da, Keşmir'de, Arakan'da, Afrika'da, savaş ve soykırımların, geri kalmışlıkların, insan hakları ihlallerinin, çevre sorunlarının baş sorumlusu Amerika ve vahşi emperyalizmdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zina 20 Ekim 2020 | 635 Okunma İdam 12 Ekim 2020 | 126 Okunma Us fakirleri 07 Ekim 2020 | 45 Okunma Siyaset 28 Eylül 2020 | 110 Okunma Atatürkçülük 21 Eylül 2020 | 117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar