FOX

Türkiye'de Fox, 2007 yılında TGRT'nin yayın hakkını satın alan Avustralyalı Yahudi iş adamı ve şirketlerinin merkezi ABD'de olan, Fox Corporation'un sahibi Rupert Murdoch tarafından kuruldu. Fox Türkiye'de 2007 yılında...

Türkiye'de Fox, 2007 yılında TGRT'nin yayın hakkını satın alan Avustralyalı Yahudi iş adamı ve şirketlerinin merkezi ABD'de olan, Fox Corporation'un sahibi Rupert Murdoch tarafından kuruldu. Fox Türkiye'de 2007 yılında yayın hayatına başladı.

Rupert Murdoch Fox Corporation şirketini 2017 yılında, 52 milyar dolar karşılığında ABD'li The Walt Disney Company şirketine sattı. Tabi bu arada Türkiye'deki Fox'un patronu da değişmiş oldu.

Fox'un dünyada yayın politikalarına baktığımızda yılda ortalama 10 binlerce İslam ve Müslümanlar karşıtı, ırkçı ve düşmanca haber, makale ve yayınlar yaptığını; yayın, program ve haberlerinde algı operasyonları amacıyla ortalama 2800 civarında İslami terör ifadesini kullandığını görebilir ve tespit edebiliriz. 

Fox'un Türkiye'deki eğlence alanındaki yayınlarına baktığımızda yarışma programlarında, eğlence ve şirinlik adı altında, erkekleri kadın kılığına soktuğunu, komik ve acziyet içinde göstererek itibarsızlaştırdığını; dizi sektöründe ise yalan, ikiyüzlülük, gıybet, entrika, hilelerle acımasızca rakibini alt etmenin, insanlara hakaret ve aşağılamanın iyi ve gerekli olduğu, bir erkek veya kadının birden fazla kadın ya da erkeği aynı anda idare etmesinin marifet gösterildiği, adeta zinanın ve gayri meşru ilişkilerin normal olduğu, adeta şöhret ve saygınlığın bir parçasıymış gibi sunulduğunu görebiliyoruz.

Yayın akışının, programların, dizilerin ve eğlence programlarının Büyük Müslüman Türk Milletinin teamül ve Milli Kültürüne uymadığını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşları ve Anadolu insanının yaşam tarzını ve değerlerini yansıtmadığını görmek zor olmasa gerek.

Henüz karakteri oturmamış gençliği olumsuz etkilediğini görmemek için kör olmak gerek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin nükleer gücü 15 Ocak 2021 | 1.370 Okunma Düşmana ölüm 12 Ocak 2021 | 81 Okunma Emperyalizmin çocukları 01 Ocak 2021 | 224 Okunma Barbarlık ve vahşilik 23 Aralık 2020 | 186 Okunma O şey 15 Aralık 2020 | 350 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar