DÜNYA SAVAŞI-11

Kitapta “İsrailoğullarına şu hükmü verdik ki: Doğrusu siz o ülkede iki defa fesat çıkaracaksınız ve çok kibirlenip böbürleneceksiniz.” (İsra, 4)“Bu ikisinden birincisinin vakti gelince...

Kitapta “İsrailoğullarına şu hükmü verdik ki: Doğrusu siz o ülkede iki defa fesat çıkaracaksınız ve çok kibirlenip böbürleneceksiniz.” (İsra, 4)

“Bu ikisinden birincisinin vakti gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı göndereceğiz ve onlar bütün diyarlarınızı kontrol altına alacaklar, bu gerçekleştirilmesi gereken bir vaattir.” (İsra, 5)

İsra Suresinin 6. ayeti çok anlamlıdır: “Bunun ardından sizleri onlara galip getireceğiz, mallar ve çocuklarla size yardım edecek ve savaş halinde sayınızı artıracağız.”

Yahudilerin bir gün galip gelerek, yeniden devlet kuracaklarını bizlere bildirdiği İsra 6. ayetten sonra gelen İsra 7’de, bu devlet zulmünün bir gün biteceği ve Müslümanların ilk defa olduğu gibi tekrar Mescid-i Aksa’ya girerek Yahudileri cezalandıracağı ve onların yüz hatlarının çok kötü bir hale geleceğinin belirtildiğini görebilmekteyiz.

Burada soru şu: İsrailoğulları’nın tekrar devlet kurduktan sonra güçlü ve galip geldikleri, rahat durmayarak tekrar kibirlendikleri, devlet zulmü yaptıkları dönem hangi zamana tekamül etmektedir? Yapılan tüm dini içtihatların ve dini otoritelerin açıklamalarının ekseriyeti ve neredeyse tamamı günümüzde, 1948 de kurulan İsrail devletine, onun yaptığı devlet zulmüne işaret etmekte, mal ve çocuklarla yardım göreceği hususunun ise günümüzde Amerika ve Batı tarafından korunduğu ve kuruluşunda da çok ciddi ve büyük organizasyon ve filolarla dünyanın her yerinden Yahudilerin Filistin ve Kudüs'e getirildiği yönündedir.

Tevrat’ta da Yahudilerin kıyametten önce son devlet kuracakları ve bozgunculuk yaptıklarında ise kuzeyden gelecek güçlü Müslüman ordularınca kırılacakları ve yok olacakları ifade edilmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S-400 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ 11 Temmuz 2019 | 129 Okunma Yeni dönem siyaset 25 Haziran 2019 | 34 Okunma Çifte standartlı siyaset 24 Haziran 2019 | 55 Okunma OSLO-HABUR-MEGRİ MEGRİ-BARZANİ 17 Haziran 2019 | 9 Okunma DÜNYA SAVAŞI-11 05 Haziran 2019 | 105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar