Dünya Savaşı-11

Bu aşamada Ortadoğu, 3. Dünya savaşı ve İsrailoğulları’na ilişkin dini kaynaklardaki verilere bakalım. Kur’an’da adı geçen ayetlerde onlara, iki defa fesat çıkaracakları, birincisinde güçlü kullarının geleceği onları kontrol altına alacağı belirtilmektedir.

İslamiyet'in ilk yıllarında Mekke ve Medine döneminde Müslümanlara yenilmelerinden bahsedilmektedir. Yine Yüce Kitabımızdaki ayetlerde Yahudilerin bir yerde toplanacağı, galip getirileceği, devlet kuracakları, mal ve mülk edinecekleri ve sayılarının artacağı, mal ve çocuklarla ciddi yardım göreceklerine işaret edilmektedir.

Kitapta “İsrailoğullarına şu hükmü verdik ki: Doğrusu siz o ülkede iki defa fesat çıkaracaksınız ve çok kibirlenip böbürleneceksiniz.” (İsra, 4)

“Bu ikisinden birincisinin vakti gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı göndereceğiz ve onlar bütün diyarlarınızı kontrol altına alacaklar, bu gerçekleştirilmesi gereken bir vaattir.” (İsra, 5)

İsra Suresinin 6. ayeti çok anlamlıdır: “Bunun ardından sizleri onlara galip getireceğiz, mallar ve çocuklarla size yardım edecek ve savaş halinde sayınızı artıracağız.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÇİZGİ FİLM KAHRAMANI 11 Kasım 2019 | 40 Okunma Güvenli bölge mutabakatları 28 Ekim 2019 | 29 Okunma EMPERYALİZMİN UŞAKLARI 19 Ekim 2019 | 26 Okunma BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 6 Okunma ALTIN VURUŞ: "ARA, BUL, YOK ET" 12 Eylül 2019 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
İSTİKLAL GAZETESİ YAZARLARI
Yorumlar