Dünya Savaşı-11

Bu aşamada Ortadoğu, 3. Dünya savaşı ve İsrailoğulları’na ilişkin dini kaynaklardaki verilere bakalım. Kur’an’da adı geçen ayetlerde onlara, iki defa fesat çıkaracakları, birincisinde güçlü kullarının geleceği onları kontrol altına alacağı belirtilmektedir.

İslamiyet'in ilk yıllarında Mekke ve Medine döneminde Müslümanlara yenilmelerinden bahsedilmektedir. Yine Yüce Kitabımızdaki ayetlerde Yahudilerin bir yerde toplanacağı, galip getirileceği, devlet kuracakları, mal ve mülk edinecekleri ve sayılarının artacağı, mal ve çocuklarla ciddi yardım göreceklerine işaret edilmektedir.

Kitapta “İsrailoğullarına şu hükmü verdik ki: Doğrusu siz o ülkede iki defa fesat çıkaracaksınız ve çok kibirlenip böbürleneceksiniz.” (İsra, 4)

“Bu ikisinden birincisinin vakti gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı göndereceğiz ve onlar bütün diyarlarınızı kontrol altına alacaklar, bu gerçekleştirilmesi gereken bir vaattir.” (İsra, 5)

İsra Suresinin 6. ayeti çok anlamlıdır: “Bunun ardından sizleri onlara galip getireceğiz, mallar ve çocuklarla size yardım edecek ve savaş halinde sayınızı artıracağız.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S-400 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ 11 Temmuz 2019 | 132 Okunma Yeni dönem siyaset 25 Haziran 2019 | 34 Okunma Çifte standartlı siyaset 24 Haziran 2019 | 55 Okunma OSLO-HABUR-MEGRİ MEGRİ-BARZANİ 17 Haziran 2019 | 11 Okunma DÜNYA SAVAŞI-11 05 Haziran 2019 | 105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar