Çatlak Profesör Celal Şengör

Evlere şenlik bir profesörümüz var. Kendisi dünyanın en akıllı bilim adamıdır. Aydın, sadece aydın olmakla, olanı uygulamak ve taklit etmekle kalmayıp aynı zamanda entelektüel ve buluşçu bir bilim...

Evlere şenlik bir profesörümüz var. Kendisi dünyanın en akıllı bilim adamıdır. Aydın, sadece aydın olmakla, olanı uygulamak ve taklit etmekle kalmayıp aynı zamanda entelektüel ve buluşçu bir bilim insanıdır. Bilim dışı konuşmak, tarihi şahsiyetlere aşağılık yaftalamalarda bulunmak konusunda son derece üretici ve buluşçudur. En en aşağılara inmek, oralardan insan tersi bulmak ve tadına bakmak konusunda da, hakaret konusunda da bir hayli yeteneklidir. Bu konuda Millet olarak kendisiyle ve böylesine dahiyane bir kütleye sahip olduğumuz için kendimizle ne kadar gurur duysak ve övünsek azdır bence. Böylesine süper bilim adamına sahip olduğumuz için artık sırtımız yere gelmez.

Şöyle Devletimize ve Milletimize bir dokunsa, sihirli değneğini bir değdirse her şey güllük gülistanlık olacak. Düşünsenize dünyanın gelmiş geçmiş en akıllı adamı. Hiç kimseyi beğenmiyor, tarihi şahsiyetlerin ipliğini bir cümle ile pazara çıkartıyor. Bir şarap içiyor, bir şapka giyiyor, iki laiklikten, İzmir marşından bahsediyor, birkaç tane en heybetlisinden heykel açıyor, kırmızı papyon takıyor bütün dertlerimizden kurtarıyor bizi.

O ışık saçan beyni, bütün dünyayı aydınlatan, ısıtan ve ışıtan beyniyle bir ilgileniverse de kişi başına milli gelirimiz 100 bin dolar olsa, dünyaca ünlü onlarca teknolojik ürün üretsek, uzaya roket göndersek ve yıldızların arasında sörf yapsak, uçak gemisi, savaş uçağı, atom bombası, kıtalararası balistik füze üretsek, dünyanın en başarılı ve en gelişmiş üniversiteleri bizim üniversitelerimiz olsa ne güzel olurdu değil mi? Şimdi Millet olarak bu bulunmaz Hint kumaşı ve dünyanın en akıllı profesörüne bir ricada bulunalım ve bizi dünyanın süper güç ülkesi yapsın! Biliyorum ki buna gücü var, buna imkan ve kabiliyeti yeterli!

Kırmızı papyonlu, dünyanın en akıllı süper bilim adamı önemli tarihi şahsiyetler hakkında şunları söylüyor:

“Hegel salaktır”, “Karl Marx aptaldır”, “Fatih Sultan Mehmet Hristiyandır, Müslümanlığı tartışmalıdır”, “ Kanuni Sultan Süleyman salağın tekidir.” Görülüyor ki kırmızı papyonlu dünyanın en akıllı profesörü öylesine nefes kesici bir zekaya sahip ki anlı şanlı tarihi şahsiyetlerin ipliğini birkaç kelime ile ortaya çıkarıyor. Dini, siyasi, askeri, bilimsel, yönetimsel… bir dahi olan Fatih ile ilgili şunu söyleyebilirim. Fatih'in hayatı İslam dinine hizmet, Hristiyanlık dünyası ile mücadele ve savaşla geçmiştir. 

Kırmızı papyonlu profesör o kadar buluşçu ki dünyayı aydınlatmak için yeri geliyor keçi dışkısı yiyor, yeri geliyor insan dışkısı yiyor. Süper profesör dünyayı uçuracak buluşu bulmanın heyecanı ile insan dışkısının acı,keçi dışkısının ise tatlı olduğunu belirtiyor. Kutluyoruz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÇİZGİ FİLM KAHRAMANI 11 Kasım 2019 | 40 Okunma Güvenli bölge mutabakatları 28 Ekim 2019 | 29 Okunma EMPERYALİZMİN UŞAKLARI 19 Ekim 2019 | 27 Okunma BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 6 Okunma ALTIN VURUŞ: "ARA, BUL, YOK ET" 12 Eylül 2019 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar