Beka sorunu

Beka, sonuna kadar yaşamak ve kalıcı olmaktır.Beka için yapılan, varlığa kastedilen saldırılar karşısında verilen mücadele varoluş-yokoluş, ölüm-kalım mücadelesidir. Yani istiklal ve istikbal...

Beka, sonuna kadar yaşamak ve kalıcı olmaktır.

Beka için yapılan, varlığa kastedilen saldırılar karşısında verilen mücadele varoluş-yokoluş, ölüm-kalım mücadelesidir. Yani istiklal ve istikbal mücadelesidir.

 

Müslümanlar için her zaman beka sorunu olmuştur. Tarih boyunca Müslüman olmayanlar İslam'ı ve Müslümanları kendileri için başdüşman ve birinci derecede tehdit ve tehlike görerek sürekli saldırmışlar ve yok etmek istemişlerdir.

 

1071 Malazgirt zaferi ile Türklerin Anadolu'ya girmesi sonucunda Türkiye'nin hep beka sorunu olmuştur. İslam'ı ve Türkleri Anadolu'dan ve bu topraklardan hep atmak, Orta Asya steplerine ve geldikleri topraklara sürmek istemişlerdir. Kimdir bunlar? Müslüman olmayanlar, Hristiyanlar ve Yahudiler, Avrupalılardır.  11. ve 13. yüzyıllarda Papa'nın önderliğinde Batılılar tarafından; dini, siyasi, sosyal ve ekonomik gerekçelerle Selçukluları bu topraklardan sürmek için yapılan haçlı seferli, Osmanlı'nın Avrupalılar ile yaptığı bütün mücadelelerde Batılıların birleşerek Osmanlıya karşı hücum etmesi, Türklerin ve Türkiye'nin bekasına karşı yapılan saldırılardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SMO 19 Kasım 2019 | 46 Okunma ÇİZGİ FİLM KAHRAMANI 11 Kasım 2019 | 41 Okunma Güvenli bölge mutabakatları 28 Ekim 2019 | 30 Okunma EMPERYALİZMİN UŞAKLARI 19 Ekim 2019 | 29 Okunma BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar