BARIŞ PINARI HAREKATI

Beklenen oldu, teröre karşı Suriye'de harekat 09/10/2019 tarihi itibariyle Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51. maddesi uyarınca meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başladı ve dünyanın en adaletli, en...

Beklenen oldu, teröre karşı Suriye'de harekat 09/10/2019 tarihi itibariyle Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51. maddesi uyarınca meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başladı ve dünyanın en adaletli, en medeni ve en cesur Ordusu Türk Ordusu Fırat'ın doğusundan Suriye'ye girdi. Gecikmiş ve doğru bir adımdır. Türkiye Fırat'ın doğusuna yönelik bir yıldan daha fazla süredir hazırlıklarını sürdürüyordu. 2018 yılı sonbaharında harekatın icrası düşünüldü, ancak konjonktürün uygun olmaması, diplomasi yoluyla terör hedeflerinin yok edilmesi, PKK/SDG'nin eline verilen silahların toplanması ve güney sınırların güvenlik altına alınması hedeflendiğinden ertelendi. Yaz aylarında güneye askeri yığınak yaparak siyasi, askeri ve diplomatik atak yaparak harekat kararlılığını ortaya koyması üzerine Türkiye'nin, Amerika yıllardır Ülkemizin tezi olan güvenli bölge tezini ileri sürerek Suriye'den çekileceğini açıkladı. Amerika'nın güvenli bölge ve çekileceği hamlesinin amacı Türkiye'nin yapacağı harekatı engellemek, geciktirmek, oyalamak ve zaman kazanmaktı. Amerika'nın buradaki planı güvenli bölge ile PKK'yı korumak olduğunu herkes biliyor. Türkiye Amerika ile diplomasi yoluyla güvenli bölge oluşturma ve PKK/SDG'yi bölgeden çıkarmayı denedi, ancak ortağının daha önce olduğu gibi oyalama taktikleri uyguladığını, ikiyüzlü ve samimiyetsiz olduğunu gördü. En nihayetinde diplomatik girişimler sonucunda uygun zamanda harekatı başlattı.

 

Küresel soykırımcıların, vahşi emperyalistlerin, küresel finans baronlarının hedefi her zaman, politikalarına, küresel sömürge ve soykırım düzenine karşı duracak ulus devletlerdir. 1999 yılında Dünya Ticaret Örgütü Başkanı "dünyayı biz yönetiriz, kararları biz alırız, ulus devlet hükümetleri de uygularlar. Çıkarlarımıza uymayan ulus devletler de parçalanacaktır" demiştir. 2003 yılında eski Amerikan dışişleri bakanı ve Beyaz Saray ulusal güvenlik danışmanı Condoleezza Rice, bir gazete için yazdığı makalede Ortadoğu'da  İsrail ve Filistin'in geleceği ve refahı için ve bölgenin özgürleştirilmesi amacıyla 22 devletin bulunduğu Ortadoğu'da ciddi dönüşümlerin başlatılması gerektiğini belirtmiştir. 

 

Kısaca BOP (Büyük Ortadoğu Projesi), gerçekte BİP (Büyük İsrail Projesi) bu harekatla imha edilecek ve paçavraya çevrilerek tarihin çöplüğüne atılacaktır. İslam ve Türkiye düşmanları, siyonist ve evangelistler pes edecekler mi? Hayır, emellerine ulaşmak için şartları sonuna kadar zorlayacaklardır, türlü planlarla yeniden gelmeyi deneyecekler, ancak nihayetinde kaybedeceklerdir.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faiz 29 Ekim 2020 | 176 Okunma Zina 20 Ekim 2020 | 637 Okunma İdam 12 Ekim 2020 | 126 Okunma Us fakirleri 07 Ekim 2020 | 45 Okunma Siyaset 28 Eylül 2020 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar