ABD'ye güvenelim mi?-3

ABD'nin Kuzey Suriye'de PKK-SDG üzerinden kurmayı planladığı terör koridoru, Türkiye'nin 2016’da gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve 2018’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı harekatlarıyla kesilmiş...

ABD'nin Kuzey Suriye'de PKK-SDG üzerinden kurmayı planladığı terör koridoru, Türkiye'nin 2016’da gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve 2018’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı harekatlarıyla kesilmiş ve akamete uğratılmıştır.

 

ABD, Türkiye'nin NATO'da ve Batı ittifakında birlikte yer aldığı dost ve müttefiki olmasına rağmen Türkiye'nin ulusal güvenlik çıkarlarına sürekli aykırı hareket eden, altını oymaya çalışan, Ülkemizi sürekli bölmeye ve bitirmeye, kendisine uydu yapmaya çalışan, DOST GÖRÜNÜMLÜ EZELİ DÜŞMAN bir ülkedir. FETÖ'yü korumakta, PKK-PYD-SDG'yi besleyip, büyütüp silahlandırarak ordu ve devlet kurmaya çalışmaktadır.

Kuzey Suriye'de PKK-PYD-SDG'nin desteklenmesi, terör koridoru kurma planları bağlamında başlığımızdaki soruya dönecek olursak, bu şeytan Ülkeye güvenmeli miyiz? Kesinlikle HAYIR. Çünkü Türkiye'ye karşı hep bilindik oyunlarına devam etmekte, havuç-sopa-tehdit-oyalama politikaları uygulamaktadır.

 

ABD, Obama döneminde ve sonraki dönemlerde  defalarca, DEAŞ'tan alındıktan sonra YPG'nin Mümbiç'ten çıkartılacağı, DEAŞ yenildikten sonra YPG'ye verilen silahların geri alınacağı yönünde Türkiye'ye söz ve Devlet garantisi vermesine, 2018 Haziran ayında YPG'nin Mümbiç'ten çıkartılmasına yönelik  imzalanan Mümbiç yol haritasına, Trump'ın 20 Aralık 2018 tarihinde yaptığı açıklama ve sonrasında Beyaz Saray ve Amerikan Dışişleri Bakanlığı sözcülerince de 60 ile 90 gün içinde Amerikan askerlerinin Suriye'den kesin çekileceği yönündeki açıklamalarına rağmen bir arpa boyu yol almamıştır, verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmeyerek müttefikine ihanette tavan yapmıştır.    

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SMO 19 Kasım 2019 | 46 Okunma ÇİZGİ FİLM KAHRAMANI 11 Kasım 2019 | 41 Okunma Güvenli bölge mutabakatları 28 Ekim 2019 | 30 Okunma EMPERYALİZMİN UŞAKLARI 19 Ekim 2019 | 29 Okunma BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar