ABD'ye güvenelim mi?-1

Bugün, ABD dünyayı 7 bölgeye ve merkez komutanlıklarına bölerek dünyanın her yerinde yaklaşık 270 bin askeri olan, her yeri izleyen ve gerektiğinde karıştıran demokrasi katili ve insan soykırımcısı...

Bugün, ABD dünyayı 7 bölgeye ve merkez komutanlıklarına bölerek dünyanın her yerinde yaklaşık 270 bin askeri olan, her yeri izleyen ve gerektiğinde karıştıran demokrasi katili ve insan soykırımcısı, sömürgeci ve emperyalist, vahşi ve barbar bir ülkedir. 

 

ABD günümüzde  dünyada 7 ülkeyi denizden ve havadan bombalayarak uluslararası hukuka aykırı olarak, demokrasi, insan hakları, devletlerin egemenlik ve toprak bütünlüğüne ve iç işlerine karışmama ilkelerini ihlal etmektedir. Bu 7 ülkenin hepsi de Müslümandır.  Bu ülkeler Afganistan, Pakistan,  Irak, Suriye, Yemen, Somali ve Libya'dır. Yani dünyanın jandarması ve polisi bu ülke, vahşet ve barbarlıkta zirve yapmaktadır. 

 

Son 125 yıldan bu yana, geçtiğimiz son bir yüzyılı aşkın süredir ABD, dünyada Latin Amerika'da, Avrupa'da, Afrika'da, Asya'da, Türkiye dahil, 50’yi aşkın ülkede darbeyle, doğrudan askeri müdahale ile, siyasi-ideolojik-etnik-mezhepsel karışıklıklar çıkararak, muhalifleri finansman, lojistik ve gerektiğinde silah yardımıyla destekleyerek, medya propagandası ve algı operasyonlarıyla, parayla satın alınmış aydın takımı ve kitlelerin hareketlendirilmesiyle meşru yönetimleri değiştirmiş, kendi çıkarlarına hizmet eden kukla yönetimler işbaşına getirmiştir. Zaman zaman da darbeyle getirdiği yönetimleri yeterince kendine hizmet etmiyor diye tekrar darbeyle al aşağıya yapmıştır.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÇİZGİ FİLM KAHRAMANI 11 Kasım 2019 | 40 Okunma Güvenli bölge mutabakatları 28 Ekim 2019 | 29 Okunma EMPERYALİZMİN UŞAKLARI 19 Ekim 2019 | 27 Okunma BARIŞ PINARI HAREKATI 12 Ekim 2019 | 6 Okunma ALTIN VURUŞ: "ARA, BUL, YOK ET" 12 Eylül 2019 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar