Acı haberler!

Acı haberlerin “ardı arkası” kesilmiyor.Askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız peş peşe şehit ediliyor.Evet, “önemli sayıda” terörist “etkisiz hale” getiriliyor ama “acı haberler” de...

Acı haberlerin “ardı arkası” kesilmiyor.
Askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız peş peşe şehit ediliyor.
Evet, “önemli sayıda” terörist “etkisiz hale” getiriliyor ama “acı haberler” de canımızı yakmaya devam ediyor.
Galiba buna da “alışmamız” gerekecek!
Gerçi daha önce bir meslektaşımız “alışmalıyız” dedi diye başına gelmedik kalmamıştı.
Ancak ne var ki “realite” değişmiyor.

Ardında pek çok “yabancı devletin istihbarat” örgütlerinin bulunduğu terör olayını bir çırpıda “sona erdirmek” elbette kolay değil.
Oysa aramızda bunun olacağını yani “terörün önleneceğini” düşünenler vardı. Mesela parlamenter sistemden “başkanlık” sistemine geçilince terör olaylarının “sona ereceğini” savunan bir hayli kalem erbabı bulunuyordu.
Onlara göre terörün önüne geçmenin yolu “başkanlık” sistemini getirmekten geçiyordu.
Hatta “başkanlık” sistemi gelirse artık kimsenin “darbe” teşebbüsünde bulunamayacağını savunanlar da eksik değildi.
Bunların “ayakları yere basmayan” düşünceler olduğunu o günlerde de söyledik şimdi de söylüyoruz.

“Parlamenter sistem” yerine “başkanlık sistemine” geçilmesinin terör olaylarının önüne geçme konusunda hiçbir yararı olamazdı ki!
Zira terörün ardındaki odakların ülkemizin “yönetim” biçiminden çok doğrudan doğruya “ülkemiz” ile ilgili sorunları var.
Yönetim sistemimiz “ne olursa olsun” onlar için hiç fark etmiyor. Onların derdi bu coğrafyadaki mevcut devletlere yenilerini eklemek. Tabir caizse bir sürü “yeni devletçik” ihdas etmek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pek de safmış! 27 Aralık 2017 | 134 Okunma Kısacık güne! 26 Aralık 2017 | 68 Okunma BM’den okkalı bir şamar! 25 Aralık 2017 | 71 Okunma BM Amerika’ya ne çekti? 23 Aralık 2017 | 59 Okunma Suriye’yi niye terk etmiyor? 22 Aralık 2017 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar