Y-CHP’nin ilk kurultayı

Yazının başlığındaki ifade bir eski CHP Milletvekiline ait.Bir dönem partinin omurgasını oluşturan ulusalcı kanat, seyircisiz ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun mutlak zaferi ile sonuçlanacağı bugünden belli...

Yazının başlığındaki ifade bir eski CHP Milletvekiline ait.

Bir dönem partinin omurgasını oluşturan ulusalcı kanat, seyircisiz ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun mutlak zaferi ile sonuçlanacağı bugünden belli olan kurultaya bu gözle bakıyor.

CHP'de bir dönemin sona erdiğini, partinin Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisinden birinin olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı için dizayn edileceğini artık havada uçan kuşlar bile biliyor.

Baykal döneminde partinin Grup Başkanvekilliğini yapan Kemal Anadol'un şu sözleri CHP'li muhaliflerin psikolojisini anlatmaya yeter de artar bile: Kurultay büyük üstat Alaattin Yavaşca'nın 'Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok. Bir yer ki sevenler, sevilenlerden eser yok' şarkısı ile açılsın!

CHP kulislerinde kurultay sonrasında bir ayrışma yaşanacağı, hatta yeni parti kurulacağı iddiaları yoğun bir şekilde konuşuluyor. 1990'larda solda DSP-SHP ve CHP vardı. 30 yıl sonra benzer bir tablonun ortaya çıkma ihtimali yeniden belirdi.

Tabi burada kilit isim Muharrem İnce… Kurultayda aday olmayacak. Gözü Cumhurbaşkanlığı seçiminde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teslim bayrağı 29 Ekim 2020 | 1.328 Okunma Yalan siyaseti 23 Ekim 2020 | 1.668 Okunma Enver Altaylı’nın görüştüğü siyasiler 22 Ekim 2020 | 1.670 Okunma Klinik vaka 08 Ekim 2020 | 362 Okunma Kahvaltı yetmez Dark da izleyin 10 Eylül 2020 | 333 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar