Şimdi anladın mı Türkiye’nin gücünü?

İran Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’nın içinde olduğu helikopter havada kaybolmuş.İran çaresizce komşusu Türkiye’den yardım istiyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mesaj...

İran Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’nın içinde olduğu helikopter havada kaybolmuş.İran çaresizce komşusu Türkiye’den yardım istiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mesaj yayınlıyor ve Türkiye’nin İran’ın yanında ve yardıma hazır olduğunu duyuruyor. Tam bu sırada Halk TV ekranında akademisyen olduğunu söyleyen bir konuğun ağzından şu sözler dökülüyor:

İran’a ne gibi bir yardımınız olabilir ki? Boş bir açıklama. Sizin bizden farklı bildiğiniz bir şey var mı? Mesela Reisi’nin öldüğünü ya da ölmediğini bize aktarabiliyor musunuz? O da yok!

Bu trajikomik ve bir o kadar da acınası küstahlık karşısında moderatör de dayanamıyor. Konuğa “İran açıklama yapmadan Reisi’nin öldüğünü bizim Cumhurbaşkanımız nasıl açıklayabilir” diye çıkışıyor.Ve bu boş muhabbetten sadece 1-2 saat sonra AKINCI İHA helikopterin enkazına ulaşıyor. Türk İHA’sı 97 dakikada enkazı buluyor.

Dünya genelinde milyonlarca insan bu anı dakika dakika takip ediyor.Türkiye’nin zor günde komşusuna nasıl bir yardımı olabileceği sorusu da cevabını bulmuş oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa’da bir hayalet dolaşıyor 11 Haziran 2024 | 1.633 Okunma Kalaşnikoflu demokrasi istemiyoruz 07 Haziran 2024 | 718 Okunma FETÖ elebaşı için Kenya yükleniyor 04 Haziran 2024 | 7.620 Okunma Kılıçdaroğlu parti mi kuracak? 31 Mayıs 2024 | 348 Okunma Uyutmadan besleyelim ama... 28 Mayıs 2024 | 2.561 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar