İçerde unutulan parça

Pençe- Kartal'dan Pençe Kaplan'a evrilen sınır ötesi askeri operasyon Kandil'deki terör baronlarının kimyasını bozmuş durumda.Örgütün televizyonuna konuşan terör elebaşı Murat Karayılan'ın "Her...

Pençe- Kartal'dan Pençe Kaplan'a evrilen sınır ötesi askeri operasyon Kandil'deki terör baronlarının kimyasını bozmuş durumda.

Örgütün televizyonuna konuşan terör elebaşı Murat Karayılan'ın "Her gün kayıplar veriyoruz. Türkiye'nin sahadan aldığı istihbarat, İHA'lardan aldığından daha güçlü" sözleri nasıl bir çaresizlik ve panik içinde olduklarının ispattı.

Güvenlik kaynakları Pençe-Kartal/Pençe-Kaplan operasyonları için "40 yıldır dokunulmayan yerlere dokunuluyor" değerlendirmesi yapıyor.

Karayılan ve diğer terör baronları boşuna Avrupa ve ABD'ye " Operasyonu durdurun" diye yalvarmıyor. Ayaklarının altındaki zeminin kaydığını görüyorlar. Ancak ne ABD ne de AB'den umdukları desteği alamıyorlar. Çünkü dünya artık eski dünya değil. Tıpkı Türkiye'nin eski Türkiye olmadığı gibi.

Hayatın ileri bakarak yaşandığını ama ancak geriye bakarak anlaşıldığını bilenler ne demek istediğimizi anlar.

Pençe Kartal, Kuzey Irak'taki terör kamplarını hedef alan ilk operasyon değil. 2008 yılında da o bölgeye girdik. Dönemin Genelkurmay Başkanı "Terör örgütünün attığı adımı takip ediyoruz. Bölgeyi BBG Evi gibi izliyoruz" dedi. Ancak operasyon başladığı gibi bitti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan siyaseti 23 Ekim 2020 | 1.649 Okunma Enver Altaylı’nın görüştüğü siyasiler 22 Ekim 2020 | 1.666 Okunma Klinik vaka 08 Ekim 2020 | 362 Okunma Kahvaltı yetmez Dark da izleyin 10 Eylül 2020 | 332 Okunma Ben de sizin elemanınızım! 05 Eylül 2020 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar