Cevapsız sorular

CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu dünyanın en hızlı mağdur olan, daha doğrusu mağduru oynayan siyasetçisi. Hoşuna gitmeyen, cevabını veremediği her soruyu geçiştirmekte ve karşısındaki...

CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu dünyanın en hızlı mağdur olan, daha doğrusu mağduru oynayan siyasetçisi.
Hoşuna gitmeyen, cevabını veremediği her soruyu geçiştirmekte ve karşısındaki gazeteciyi sosyal medya trollerine linç ettirmekte de çok mahir.
Ancak İstanbul'u yönetmeye talip olan CHP adayıyla ilgili ortada çok ciddi iddialar var. Ama o ısrarla bu iddiaları cevaplamıyor.
O zaman kendisinin çok sık kullandığı tabirle '16 milyon İstanbullu' adına biz bugüne kadar cevapsız kalan 'İmamoğlu' sorularını buradan soralım.
Cevaplarsa ne ala. Yine duymazdan gelirse takdir İstanbul seçmeninin.
1-Hakkınızda Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde öz dayınız Murat İnan'ın şikayetiyle açılan davanın konusu nedir? Dayınızın bu dava sebebiyle feci şekilde dövüldüğü ve halen sizinle konuşmadığı doğru mu?
Dayınız neden "Biz 8 kardeşiz, bizden Ekrem'e oy çıkmaz" diyor?
2- CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı seçildiğinizde partinin sizden istediği üniversite diplomanızı ibraz edemediğiniz doğru mu? Daha sonra diplomanızı ibraz ettiniz mi?
3- Beylikdüzü'nde sizden sonra ilçe başkanı seçilen Turan Taşkın Özer'in müzisyen kardeşi Seçkin Özer'e belediyeden verdiğiniz konser ve organizasyon işlerinin sayısı ve bu işler için ödediğiniz paranın tutarı nedir?
4-Yakın ekibinizdeki Melih Geçek, Turan Taşkın Özer ve Nizamettin Bayraktar'ın ortak özelliği nedir?
5-Daha önce Hatay'da vergi müfettişi olarak çalışan Nizamettin Bayraktar ile nasıl ve ne zaman tanıştınız? Kendisini Beylikdüzü Belediyesi'nde hangi tarihte işe başlattınız?
6- "1 metrekare yer satmayacağım" deyip belediyenin 92 dönümlük kupon arazisini neden ve kime sattınız? Bu satıştan belediyenin kasasına 250 milyon lira girdiği, buna rağmen 100 milyon lira borçla devraldığınız belediyenin borcunun 5 yılda 500 milyon liraya çıktığı doğru mu?
7- Deniz Baykal ve eski genel sekreter Önder Sav'ın ilçe başkanı olmanıza onay vermediği doğru mu?
CHP eski Milletvekili İlhan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mektup yazanlar - tarih yazanlar 19 Ekim 2019 | 63 Okunma İnsan hakları 21 Eylül 2019 | 58 Okunma Atanmış Vali - Seçilmiş Başkan 19 Eylül 2019 | 473 Okunma Her şey güzel oluyor! 14 Eylül 2019 | 188 Okunma Gerçek bir vakıf hikayesi 12 Eylül 2019 | 80 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar