Aşırı acıklı bir muhalefet hikayesi

Bizim muhalefette şu sıra moda ABD'nin yeni başkanı Biden'e mektup yazmak.Hepsi sandıkta deviremedikleri Erdoğan'ın, Biden tarafından bir şekilde (artık ne şekilse o) tasfiyesini istiyor…Kimi bu isteğini buram burum...

Bizim muhalefette şu sıra moda ABD'nin yeni başkanı Biden'e mektup yazmak.

Hepsi sandıkta deviremedikleri Erdoğan'ın, Biden tarafından bir şekilde (artık ne şekilse o) tasfiyesini istiyor…

Kimi bu isteğini buram burum mandacılık kokan açıklamalarla, kimi sokağa göz kırpan provakatif grup konuşmalarıyla dile getiriyor. Ve Sam Amca'nın kendilerini duymasını umut ediyor.

Şundan hiç şüpheniz olmasın. Biden bundan 1 yıl önce göz kırptığı Türkiye'deki muhalefetin bu aşırı acıklı halini hem gülerek hem de "Bu kadarını ben bile beklemiyordum, bunlarla işimiz var" diyerek endişeyle takip ediyor.

An itibariyle Kemal, Temel, Ali, Ahmet Beyler ile Meral Hanım'ın göremediği bu gerçeğin farkına bir tek HDP'liler varmış gibi görünüyor.

HDP'ye yakın Yeni Yaşam gazetesi yazarı Veysi Sarısözen, biraz itiraf biraz öz eleştiri içeren yazısında "Biden'den destek alabiliriz ama bunun için çok çalışmalıyız. Yoksa Erdoğan devam eder" mesajı veriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eşref Bitlis’ten 15 Temmuz’a tesadüfler 18 Şubat 2021 | 748 Okunma İnce mi Sarıgül mü? 13 Şubat 2021 | 1.333 Okunma İdris Küçükömer haklı mı? 11 Şubat 2021 | 1.204 Okunma Mutasyon Çin aşısını akladı 06 Şubat 2021 | 602 Okunma Z kuşağı Rifat Serdaroğlu’nu bilir mi? 04 Şubat 2021 | 3.261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar