Vizyon ve miras

Karar Gazetesi Yusuf Ziya Cömert'in bugünkü (05.12.2022)''Vizyon ve miras'' başlıklı yazısı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu aralık ayının üçünde ‘İkinci Yüzyıl Vizyon Belgesi’ni açıklayacağını ilan ettiğinde “Ne açıklayabilir ki?” diye sormuştum kendi kendime.

Siyaset verimsiz. İktidarıyla, muhalefetiyle kendi kısır mevzularının etrafında dönüp duruyor. Sen vatan hainisin, sen dış güçlerin uzantısısın, yok değilim, ekonomi kötü, hayır ekonomi iyi, tek adam, çift adam…

‘Vizyon’ kavramı ise toplumun dikkatini o kısır mevzulardan çekip çıkaracak yeni, gerçekçi ve ikna edici bir gelecek tasavvurunu çağrıştırıyor.

Olur mu böyle bir şey bugünlerde?

Mesela Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu açıklamıştı. Var mıydı önceki konuşmalarında söylediklerinden farklı, insanların zihinlerini açacak yeni bir bakış açısı?

Olsa güzel olurdu. İktidarda çünkü. Kısır tartışmaların dışında hem politik gerilimi düşürecek hem insanlara umut aşılayacak bir zihinsel açılımın işaretlerini verse… yetkileri buna müsait, iktidarının ilk dönemlerindeki icraatı da buna müsait.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya da paydos ederler 06 Şubat 2023 | 164 Okunma Yalanın otoritesi 05 Şubat 2023 | 179 Okunma Gönlüne göre beyanname arıyorsan... 03 Şubat 2023 | 166 Okunma Hata limitleri doldu 30 Ocak 2023 | 487 Okunma ‘Siyasete neden geleyim işimi yapmıyor muyum?’ 29 Ocak 2023 | 267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar