‘Siyasete neden geleyim işimi yapmıyor muyum?’

Ali Teker az bulunur bir adam. Neden ‘az bulunur’ olduğunu bilenlerin sayısı da azdır. Bu sıralar Beyoğlu Belediyesi’nde basın danışmanı. Yeni Şafak’tan beri tanıyorum. Çok seyrek de olsa...

Ali Teker az bulunur bir adam. Neden ‘az bulunur’ olduğunu bilenlerin sayısı da azdır. Bu sıralar Beyoğlu Belediyesi’nde basın danışmanı. Yeni Şafak’tan beri tanıyorum. Çok seyrek de olsa görüşüyoruz.

Geçenlerde beni aradı. “Abi Cuma Günü Baykar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Başkanımız Haydar Ali Yıldız’ın misafiri olarak Beyoğlu Sohbetleri’ne katılacak. Seni de bekliyoruz.”

“İnşallah” dedim. Bir mâni çıkmadı, gittim.

Arkadaşımız Yıldıray Oğur birkaç gün önce etraflıca yazdı. (Fazla mesaiye kalan bir aile.) Baykar’ın kuruluşunu, başarılarını, karşılaştığı engelleri, hedeflerini… Kızılelma’ya kadar, hepsini.

Yıldıray’ın yazdıklarına ilave edecek bir şey bulabilecek miyim?

Selçuk Bayraktar Cumhuriyet’in ilk yıllarında başlayan ‘milli teknoloji hamlesi’ne atıfla başladı konuşmasına. Vecihi Hürkuş’ları, Nuri Demirağ’ları andı. Girişimlerinin akamete uğratıldığının altını çizdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanlar rakamlara dönüşmeden önce... 20 Mart 2023 | 54 Okunma Alıştığından geri kalınca çok sarsılırsın 19 Mart 2023 | 274 Okunma Ödülü de büyük cezası da 15 Mart 2023 | 201 Okunma Oy karşılığı ahiret garantisi 13 Mart 2023 | 781 Okunma Kaybeden kaybolabilir 12 Mart 2023 | 382 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar