Sen oy ver ben kazanayım

6’lı Masa artık özel isim oldu. Liderler çalışmaları ile ilgili açıklamaları, duyuruları yayınlayacakları internet sitesinin adını ‘altılımasa.biz’ koydular....

6’lı Masa artık özel isim oldu. Liderler çalışmaları ile ilgili açıklamaları, duyuruları yayınlayacakları internet sitesinin adını ‘altılımasa.biz’ koydular. ‘altılımasa.biz’ yayına bile başladı. Yani büyük harfle yazabiliriz.

Siteye göz attım. Yaptıkları buluşmaların her birinin sonunda yaptıkları ortak açıklamaları koymuşlar. Mutabık oldukları ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ projelerini ve oluşturdukları komisyonların üyelerini ve çalışmalarını anlatmışlar. Bir de buluşmalarla ilgili foto galeri yapmışlar.

Son açıklamalarında ekonomideki çarpık düzene son verecek, toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak kapsayıcı bir ekonomi inşa edeceklerini, bunun için gerçekleştirecekleri tüm reformları bir “Ortak Politikalar Metni” ile kamuoyuna açıklayacaklarını söylüyorlar.

Bunlar ve benzeri ifadeler hiçbir şekilde ihtilaf mevzuu olmaz.

İhtilaf çıkarsa her bir mutabakat maddesinin ayrı ayrı görüşülmesi esnasında çıkar.

Bir de kimin ortak aday olacağı konusu tartışılırken.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gitmek ister miyim Suriye’ye? 25 Kasım 2022 | 212 Okunma Günahımızdan mı tövbe ediyoruz sevabımızdan mı? 23 Kasım 2022 | 168 Okunma Yaratılış, evrim ve Aliya 20 Kasım 2022 | 339 Okunma Sen oy ver ben kazanayım 18 Kasım 2022 | 162 Okunma ‘Katil kim olsun’ değil ‘katil kim’ 16 Kasım 2022 | 220 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar