Mesih’le yürüyen çocuk katilleri!

Prof. Dr. Ali Köse’nin “Dinin Geleceği” kitabı okumaya değer. (Nobel Yayınları.) Dindar, dindar olmayan, dinli, dinsiz herkesi ilgilendiren büyük emek ürünü bir çalışma.Bu kitabın içeriğine...

Prof. Dr. Ali Köse’nin “Dinin Geleceği” kitabı okumaya değer. (Nobel Yayınları.) Dindar, dindar olmayan, dinli, dinsiz herkesi ilgilendiren büyük emek ürünü bir çalışma.

Bu kitabın içeriğine başka bir yazıda temas etmek istiyorum. Ama şu kadarını peşinen söyleyeyim. Bu kitabın anlattıkları şunu düşündürüyor: Din elden gidiyor.

Bugünlerde, İsrail’in ABD’yi, Avrupa’yı arkasına alarak Batı Şeria’da ve Gazze’de giriştiği tarihte eşine az rastlanan katliam bütün konuların önüne geçiyor.

Evet insanlar hassas. Dünyanın her yerinde yürüyorlar. İsrail’in zulmünü lanetliyorlar; Avustralya’dan ABD’ye, Güney Afrika’dan Norveç’e kadar.

Bizde protestolar duraksadı mı? Ben mi öyle hissediyorum. Kanıksıyor muyuz yoksa?

Gazze’de dökülen masum kanı, kadınlar, çocuklar, gençler, ihtiyarlar, 20. Yüzyılın büyük katillerinden Stalin’in dediği gibi gün geçtikçe istatistiğe mi dönüşüyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soma’daki gibi mi? 19 Şubat 2024 | 143 Okunma İyi ve kötü ‘ecdat’ 18 Şubat 2024 | 207 Okunma Acısı sonra çıkar aheste aheste 16 Şubat 2024 | 268 Okunma Rüşvet de yumuşadı 14 Şubat 2024 | 578 Okunma Kardeşimin kitabı 11 Şubat 2024 | 375 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar