Manşet zor çıkar

Şubat ayından beri toplanıyor 6’lı Masa. ‘Siyasette 24 saat çok uzun bir zaman’sa, çok uzundan daha uzun bir zaman olmuş başlayalı.Muhalefet açısından önemli bir aşama. Siyasette bir iktidar alternatifi...

Şubat ayından beri toplanıyor 6’lı Masa. ‘Siyasette 24 saat çok uzun bir zaman’sa, çok uzundan daha uzun bir zaman olmuş başlayalı.

Muhalefet açısından önemli bir aşama. Siyasette bir iktidar alternatifi oluşturmak için bir teşebbüste bulunmuş oldular. Birlikte çalışma iradesi gösterdiler. Şu ana kadar da birlikte çalışıyorlar.

Mutabık kaldıkları ilk konu “Güçlendirilmiş parlamenter sistem’ projesi.

Proje, bütün devlet meselelerinde hatta önemsiz işlerde bile tek kişinin yetkili olduğu ve bu yetkiyi kullanırken hiçbir mercie karşı sorumlu olmadığı, yetkisini hiçbir şeyin gölgelemediği pürüzsüz bir ‘kuvvetler birliği’ düzeni olarak tezahür eden cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yanlışlığına dayanıyor.

Neden yanlış?

6’lı masadaki liderler tek adam rejimine geçtiğimiz günlerden itibaren ülkede her şeyin kötüye gittiğini düşünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Esad’la görüşür müyüz? 17 Ağustos 2022 | 293 Okunma Kılıçdaroğlu seçilir mi? 15 Ağustos 2022 | 1.384 Okunma Cüneyt değil Battal 14 Ağustos 2022 | 232 Okunma ‘Süzme’ tarih 12 Ağustos 2022 | 106 Okunma İdeal insan tipine az kaldı 08 Ağustos 2022 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar