Kılıçdaroğlu seçilir mi?

Karar Gazetesi Yazarı Yusuf Ziya Cömert'in bugünkü (15.08.2022)''Kılıçdaroğlu seçilir mi?'' başlıklı yazısı.

Bu, siyasetin en popüler sorularından biri. Ben cevabını bilmiyorum. Ama cevabı hakkında sesli düşünebilirim.

Anketler halkın oy verme eğilimlerini gerçekten yansıtıyorsa CHP lideri Kılıçdaroğlu seçenekler içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkabilecek en zayıf aday.

Seçenekler kim?

Öne çıkanlar İBB başkanı İmamoğlu ile ABB başkanı Yavaş.

İyi Parti lideri Akşener’in de adı geçiyor. Ama Akşener “Ben Başbakanlığa adayım” diye kendisini sınırlayan bir beyanda bulunduğu için hesap dışı bırakılıyor.

Sadece kendi partilileri Akşener’in cümlesine mutlaka “Ben aday değilim” anlamı yüklemek gerekmediğini, başka yorumların da mümkün olduğunu söylemeye çalışıyorlar.

Sadece kendi partilileri Akşener’in cümlesine mutlaka “Ben aday değilim” anlamı yüklemek gerekmediğini, başka yorumların da mümkün olduğunu söylemeye çalışıyorlar.

Muhalif muhitlerde Kılıçdaroğlu’nun adaylığı söz konusu olduğunda şuna benzer bir cümle kullanılıyor:

“Siyasi hırsı yok. Diğer muhalif siyasilerle birlikte çalışmaya özen gösteriyor. Helalleşme çıkışı doğru bir çıkış. Şu ana kadar muhalefet içindeki koordinasyonu sağlamakta da başarılıydı. Aslında geçiş dönemi için en uygun aday. Fakat seçilemez.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dağılırsalar daha çok dağılırlar 30 Eylül 2022 | 403 Okunma Yine konuşmazlarsa helal olsun! 26 Eylül 2022 | 414 Okunma Muktedirler rahat durmuyor 25 Eylül 2022 | 65 Okunma Seçimin önemli olması iyidir 23 Eylül 2022 | 485 Okunma Meğer kendimiz için istiyormuşuz 19 Eylül 2022 | 252 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar