CHP’nin zorlu gündemi

CHP çizgisinde esaslı bir değişimin önünü açmıştı Kılıçdaroğlu.Toplumdaki dini tezahürlere karşı her gördüğü yerde alerjik reaksiyon gösteren geleneksel CHP tavrını...

CHP çizgisinde esaslı bir değişimin önünü açmıştı Kılıçdaroğlu.

Toplumdaki dini tezahürlere karşı her gördüğü yerde alerjik reaksiyon gösteren geleneksel CHP tavrını tedricen dönüştürmeye çalışıyordu. “Hata yaptık” diyordu. Helalleşmenin yollarını arıyordu.

2019 yerel seçimlerinde de bilhassa büyük şehirlerde tipik CHP’li olmayan toplumun ortalamasına yakın adaylar göstermesi de bu değişimin bir yansımasıydı.

CHP’yi kendi tarihinden tevarüs ettiği bazı etiketlerden kurtarma çabasıydı bu. Hepsinden değil. Zaten hepsinden kurtarması gerekmiyordu.

Bir ölçüde başarılı da oldu.

CHP’deki alerjik reaksiyonları büyük ölçüde kontrol altına aldı. Arada kontrol dışı çıkışlar yine oluyordu ama bu reaksiyonlar genel eğilim olmaktan çıktı. Keza CHP tercih ettiği aday profilleriyle büyükşehir belediyelerinin çoğunu aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahkam değişti...Artık enflasyon sebep faiz sonuç 29 Eylül 2023 | 219 Okunma Muhalefet ne yerse yesin 27 Eylül 2023 | 178 Okunma Bozulduk, iliklerimize kadar 25 Eylül 2023 | 667 Okunma Peyami Safa’yı ıskalamışız 24 Eylül 2023 | 271 Okunma Burun kıvırmak çok kolay ve çok ucuz 20 Eylül 2023 | 265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar