Yerli, donanımlı yeni hâriciyeciler kuşağı...

Taşkent’e vardığımız ilk günün akşamı büyükelçimiz Süreyya Er Bey ve değerli eşi bizi misafir ettiler. Cuma’ya Süreyya Bey’le gittik -İZÜ Rektörümüz Mehmet Bulut Hoca ve YTB...

Taşkent’e vardığımız ilk günün akşamı büyükelçimiz Süreyya Er Bey ve değerli eşi bizi misafir ettiler.

Cuma’ya Süreyya Bey’le gittik -İZÜ Rektörümüz Mehmet Bulut Hoca ve YTB (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar) eski başkanı Kudret Bülbül Hoca’yla birlikte.

Taşkent’in merkezinde görkemli bir cami burası. Camide de, etrafında da yer yok. Yan caddelerde, herkes elinde seccadesiyle yer arıyor. Biz de camiye komşu caddede boş alanda seccadelerini sererek saf tutan Özbek kardeşlerimizle birlikte seccadelerimizi sererek saf tuttuk.

AİLE VE İSLÂMÎ HASSASİYETLER KORUNDUĞU İÇİN ÖZBEK TOPLUMUNUN YAPISI SAĞLAM

Özbekistan’da camiler tıka basa dolu. Hem de gençlerle!

İkindi vaktinde yağmurlu bir havada kıldığımız ikindi namazında da caminin tıka basa dolu olması, cemaatinin büyük ölçüde gençlerden oluşması, hem şaşırttı hem de çok sevindirdi bizi, tabiatıyla.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zihniyet devrimi ve maarif devrimi olmadan aslâ! 21 Ekim 2019 | 2.070 Okunma Nuri Pakdil: Hakikat savaşçısı bir usta 20 Ekim 2019 | 2.474 Okunma Türkiye, emperyalistlerin oyunlarını bozuyor! O yüzden çıldırıyorlar! 18 Ekim 2019 | 2.760 Okunma Türklerle Kürtlerin tarihle imtihanı, tarihî sınavı 14 Ekim 2019 | 2.748 Okunma Bakın, Haçlıların çocukları ve uşakları Türkiye’ye karşı nasıl da birleşti! 13 Ekim 2019 | 3.222 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar