Türkiye’yi kuşatma ve yalnızlaştırma stratejisi hız kazanırken...

Küresel sistem, ancak Türkiye’yi bölgede devre-dışı bırakabildiği zaman, bölgedeki varlığını ve küre üzerindeki hegemonyasını sürdürebileceğini iyi biliyor. O yüzden hem içerden...

Küresel sistem, ancak Türkiye’yi bölgede devre-dışı bırakabildiği zaman, bölgedeki varlığını ve küre üzerindeki hegemonyasını sürdürebileceğini iyi biliyor.

O yüzden hem içerden hem de dışardan gerçekleştirilen, dışardan da bir kaç cephede birden hayata geçirilen çok yönlü, karmaşık bir kuşatma ve yalnızlaştırma stratejisi izliyor.

Bu nedenle, bu saatten sonra, büyük hata yapma ve tuzakları görememe lüksümüz olamaz.

ÇOK YÖNLÜ KUŞATMA

Türkiye’yi kuşatma ve yalnızlaştırma planları, önümüzdeki süreçte hız kazanarak artacak. Özellikle de Türkiye’nin savunma sanayisinde attığı önemli adımlar, Fırat Kalkanı’ndan sonra hem arazide hem de diplomaside gerçekleştirdiği çok yönlü açılımlar, küresel sistemin lordlarının tepesini attırmaya yetiyor.

Tam da bu tür nedenlerle, çok yönlü bir kuşatmayla karşı karşıya Türkiye.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni Zelanda katliamı insanlığa, zombileştirildiğini, insanlığını hatırlaması gerektiğini gösterdi 24 Mart 2019 | 3.423 Okunma Dünyanın Müslümanlaşması korkusu! 22 Mart 2019 | 364 Okunma Türkiye, tarihî yükümlülüğünü üstlendiğinde, tarihin akışı değişecek yeniden... 18 Mart 2019 | 3.016 Okunma Kurşun masum Müslümanları katletti ama silah Türkiye’ye doğrultuldu! 17 Mart 2019 | 3.749 Okunma Ailenin çöküşünü seyredemeyiz! 15 Mart 2019 | 358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar