Türkiye’nin İslâmî kesimleri intiharın eşiğine sürükleniyor (2)

Türkiye, tarihinin en kritik, en zorlu, hatta en hayatî yerel seçimlerinden birine gidiyor bugün. 31 Mart seçimleri, bir yerel seçim olmaktan çok daha fazla önem arzeden özellikler taşıyor. Bunlar her seçimde kurulan bildik...

Türkiye, tarihinin en kritik, en zorlu, hatta en hayatî yerel seçimlerinden birine gidiyor bugün. 31 Mart seçimleri, bir yerel seçim olmaktan çok daha fazla önem arzeden özellikler taşıyor.

Bunlar her seçimde kurulan bildik, klişe cümlelere benziyor, denebilir haklı olarak ama dananın kuyruğu hiç de öyle değil.

Türkiye, iki asırdır bir hayat-memat, ölüm-kalım mücadelesi veriyor: Türkiye, yok olma, tarihten silinme tehlikesi ile karşı karşıya. Bu tehlikeyi henüz atlatabilmiş değiliz.

Daha da kötüsü, her geçen gün bu tehlike daha da büyüyor.

İki asırdır sürüyor bu tehlike ve buna karşı direnme çabalarımız. Ama Türkiye’de henüz taşlar yerine oturmuş değil.

31 Mart Yerel Seçimleri bir kaç açıdan tehlikeli sonuçlara gebe. Özellikle İstanbul üzerinden Türkiye’nin tarihî kaderini, rolünü ve yürüyüşünü tersine çevirecek çok büyük bir küresel proje tezgâhlanıyor. İstanbul seçimleri, sadece İstanbul’la ilgili değil, Türkiye’nin geleceğinin şekillendirilmesiyle ilgili bir hâdisedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fiîlî işgal dönemi bitti, zihnî işgal çağındayız! 21 Nisan 2024 | 217 Okunma İran tehlikesinin boyutlarını kavrayabilmiş değiliz!  19 Nisan 2024 | 958 Okunma Fars emperyalizmi ve Şiî yayılmacılığı-3 15 Nisan 2024 | 912 Okunma Fars emperyalizmi ve Şiî yayılmacılığı-2 14 Nisan 2024 | 481 Okunma Ramazan Bayramı’nın çok katmanlı dünyası ve derûnî mânâsı 12 Nisan 2024 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar