Türkiye, önemli stratejik adımlar atıyor ama kuşatmaya dikkat!

Büyük devletler, stratejiler geliştirirler, stratejilerle ilerlerler... Diğerleri ise ancak manevralar yapabilirler; imkânları da, psikolojileri de stratejik atılımlar gerçekleştirmek için kâfi değildir.

Büyük devletler, stratejiler geliştirirler, stratejilerle ilerlerler...

Diğerleri ise ancak manevralar yapabilirler; imkânları da, psikolojileri de stratejik atılımlar gerçekleştirmek için kâfi değildir.

TARİHÎ ADIMLAR, STRATEJİK ATILIMLAR...

Türkiye, özellikle 15 Temmuz işgal ve darbe girişimini destansı bir direnişle püskürtmemizden sonra büyük stratejik adımlar atmaya başladı: Suriye’de ve Irak’ta art arda önemli askerî harekâtlar gerçekleştirdi, bölgede dengeleri Türkiye lehine değiştirdi.

Bu askerî harekâtlardan sonra en önemli stratejik adımlardan biri, Astana Süreci oldu; bir diğeri de Libya’da ülkenin BM tarafından tanınan seçilmiş Sarrac hükümeti ile Münhasır Ekonomik Bölge Anlaşması imzalayarak, Libya devletinin çağrısına karşılık vermesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hepimizin öğretmeni, sosyal medya: Öğretmenini göster bana, kim olduğunu da, başına ne gelebileceğini de söyleyeyim sana! 19 Ekim 2020 | 953 Okunma Türkiye’nin Kıbrıs kumarı: Kıbrıs’ın celladına âşık edilmesi ve intihara sürüklenmesi! 18 Ekim 2020 | 668 Okunma Kıbrıs, elimizden gidiyor... Âcil önlem şart! 16 Ekim 2020 | 2.023 Okunma Postmodern sosyal medya darbeleri: Kaos çıkararak içerde/n diz çöktürmek! 12 Ekim 2020 | 3.282 Okunma Kıbrıs’ın bugünü, Türkiye’nin yarını (mı?) 11 Ekim 2020 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar