Türkiye, kendi yolunu kendisi belirleyecek...

Türkiye, Rusya’dan S-400 savunma sistemi satın alınca ABD yönetiminin de, AB’nin lokomotif ülkelerinin de art arda Türkiye’ye yaptırımlar uygulayacağı beklentisi içine girildi. Tam da 15 Temmuz’un...

Türkiye, Rusya’dan S-400 savunma sistemi satın alınca ABD yönetiminin de, AB’nin lokomotif ülkelerinin de art arda Türkiye’ye yaptırımlar uygulayacağı beklentisi içine girildi.

Tam da 15 Temmuz’un yıldönümünde ve darbenin merkez üssü Akıncı Üssü’ne S-400’lerin gelmesi üzerine -deyim yerindeyse- eller tetikte beklenildi.

İlk ateş, AB ülkelerinden geldi: AB ülkelerinin Türkiye’ye çeşitli yaptırımlar uygulayacağı ilan edildi ve Türkiye’ye karşı sert açıklamalar yapıldı.

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, aynı sertlikte ağızlarının payını verdi AB’den yapılan açıklamaları yapanlara.

Ne ki, Amerikan yönetiminin tepkisi hem gecikti hem de daha fazla merak ediliyordu.

Gecikmişti ve daha fazla merak ediliyordu; çünkü ABD Başkanı Trump’ın gerek Osaka’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la gerçekleştirdiği görüşmede gerekse bir kaç gün önce yaptığı açıklamalarla bu konuda “Türkiye’ye haksızlık yapıldığını” söyleyince,Amerikan derin devleti”nden gelecek açıklama hem biraz gecikti hem de daha fazla merakla beklenildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Himalaya eteklerinden süzülen kan: Keşmir 19 Ağustos 2019 | 2.710 Okunma Sen, Sen olamazsın, kendine sahip olmadıkça... 18 Ağustos 2019 | 234 Okunma Sanal tek dünya devletine doğru... 16 Ağustos 2019 | 647 Okunma Mehmet Yavuz: Ölümüyle de “yaşayan” ve “yaşatan” güzel bir Müslüman 12 Ağustos 2019 | 2.251 Okunma Kevser ve ebter: Nahr günleri ve “intihar” günleri 11 Ağustos 2019 | 302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar