Türkiye, kendi yolunu kendisi belirleyecek...

Türkiye, Rusya’dan S-400 savunma sistemi satın alınca ABD yönetiminin de, AB’nin lokomotif ülkelerinin de art arda Türkiye’ye yaptırımlar uygulayacağı beklentisi içine girildi. Tam da 15 Temmuz’un...

Türkiye, Rusya’dan S-400 savunma sistemi satın alınca ABD yönetiminin de, AB’nin lokomotif ülkelerinin de art arda Türkiye’ye yaptırımlar uygulayacağı beklentisi içine girildi.

Tam da 15 Temmuz’un yıldönümünde ve darbenin merkez üssü Akıncı Üssü’ne S-400’lerin gelmesi üzerine -deyim yerindeyse- eller tetikte beklenildi.

İlk ateş, AB ülkelerinden geldi: AB ülkelerinin Türkiye’ye çeşitli yaptırımlar uygulayacağı ilan edildi ve Türkiye’ye karşı sert açıklamalar yapıldı.

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, aynı sertlikte ağızlarının payını verdi AB’den yapılan açıklamaları yapanlara.

Ne ki, Amerikan yönetiminin tepkisi hem gecikti hem de daha fazla merak ediliyordu.

Gecikmişti ve daha fazla merak ediliyordu; çünkü ABD Başkanı Trump’ın gerek Osaka’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la gerçekleştirdiği görüşmede gerekse bir kaç gün önce yaptığı açıklamalarla bu konuda “Türkiye’ye haksızlık yapıldığını” söyleyince,Amerikan derin devleti”nden gelecek açıklama hem biraz gecikti hem de daha fazla merakla beklenildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika yıkılsın, dünya rahat nefes alsın! 01 Haziran 2020 | 2.232 Okunma Dünyanın yeni Leviathan’ı: Yahudi-İngiliz gücünün yurdu Çin! 29 Mayıs 2020 | 2.948 Okunma Batı uygarlığının altı hapishanesi 22 Mayıs 2020 | 242 Okunma Fevzi Çakmak’ın Ankara’ya gelişi ve resmî tarihi tarihe gömen tarihî Meclis konuşması 18 Mayıs 2020 | 4.376 Okunma Çocuklarımızı öldürüyorlar, bayım; uyuma! 17 Mayıs 2020 | 2.379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar