Türkiye, emperyalistlerin oyunlarını bozuyor! O yüzden çıldırıyorlar!

Türkiye, Fırat Kalkanı Harekâtı’yla birlikte gerçek anlamda bağımsızlığına kavuşma sürecine girdi. O yüzden Fırat Kalkanı Harekâtı, Türkiye’nin istiklal ve istikbal...

Türkiye, Fırat Kalkanı Harekâtı’yla birlikte gerçek anlamda bağımsızlığına kavuşma sürecine girdi. O yüzden Fırat Kalkanı Harekâtı, Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinde milat olarak, kilometre taşı olarak tarihe geçti.

FIRAT KALKANI’NDAN BARIŞ PINARI’NA...

Aslında Fırat Kalkanı Harekâtı, daha önce planlanmıştı ama hayata geçirilememişti FETÖ’nün devletin kilit kurumlarını ele geçirmesinden ve kilitlenmesinden ötürü. Suriye’ye yaptığımız bazı operasyonlar, tam da bu nedenle, istediğimiz şekilde sonuçlanmamıştı!

Bunu ilk defa burada söylüyorum. Bu bilgi, doğrudan güvenlik bölgesi’nde operasyon yapan Türkmen kökenli Suriyeli asker kardeşlerimizden vakti zamanında edindiğim bir bilgi.

İlk duyduğumda şok olmuştum.

Biz operasyon kararı alıyoruz ama planlarımız ters gidiyor, YPG ve rejimin askerleri bir anda üstünlüğü ele geçiriyorlar ve biz de bütün planlarımızdan vazgeçerek geri çekiliyoruz” demişti bir Türkmen komutan -özel olarak gerçekleştirdiğimiz bir görüşmede.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehir Üniversitesi çökerse, vebali büyük olur! 18 Kasım 2019 | 3.561 Okunma Askerî darbelerle yapamadıklarını sosyal kaos çıkararak yapmak istiyorlar! 17 Kasım 2019 | 2.860 Okunma Türk-Amerikan ilişkilerinin seyrüseferi: Paradigma değişimi ve Erdoğan-Trump görüşmesi 15 Kasım 2019 | 663 Okunma Nübüvvet fikri: Tevhid’i ve özgürlüğü korumanın temeli 11 Kasım 2019 | 166 Okunma Peygambersiz din, cemaatsiz cami, ailesiz cemiyet yaşayamaz! 10 Kasım 2019 | 290 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar