Terör’izm üzerine düşünceler-3: Medya terörü

Savaş yöntemi olarak terör, çağımıza damgasını vuran vekâlet savaşlarının temel yöntemi. Savaş’ın yerini terör’ün, aktörlerin yerini de figüranların alması...

Savaş yöntemi olarak terör, çağımıza damgasını vuran vekâlet savaşlarının temel yöntemi. Savaş’ın yerini terör’ün, aktörlerin yerini de figüranların alması, alçaklığın nasıl tavan yaptığını, çağımıza adını verdiğini göstermesi bakımından dehşet vericidir.

Terörü sadece terör üzerinde kafa yorarak anlamak da, çözebilmek de zordur. Medya terörü, terörden daha etkili ve dehşetengiz bir terör yöntemidir. Çünkü Medya terörü, daha sinsice ve daha alçakça bir savaş biçimidir.

Terör’ü konuşup da medya terörünü konuşmamak terörün hayatımıza nasıl derinlemesine sızdığını, sindiğini ve hatta yön verdiğini göstermesi bakımından ürperticidir.

Dünkü yazımda şunu söylemiştim: Terör vahşettir, hedefi dehşettir, dehşet...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geliyorum diyen felâket: Çocuklarımızı kaybediyoruz! 28 Kasım 2022 | 1.280 Okunma Zihnî işgal ve sosyal medya terörü! 27 Kasım 2022 | 150 Okunma Terör’izm üzerine düşünceler-3: Medya terörü 21 Kasım 2022 | 158 Okunma Terör’izm üzerine düşünceler-2:  Bir terör felsefesi 20 Kasım 2022 | 138 Okunma Terör’izm üzerine düşünceler-1: Terör’le savaş 18 Kasım 2022 | 76 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar