Tarih nasıl durdu ya da “dış güç” neresi, “iç güç” nereye düşer?

Gazze’de İsrail terör devletinin işlediği ürpertici katliamlar, soykırım, her şeyi değiştirecek, tarihin yeniden yazılmasını gerektirecek kadar korkunç!Gazze, dünyanın nasıl bir postmodern dekadansın...

Gazze’de İsrail terör devletinin işlediği ürpertici katliamlar, soykırım, her şeyi değiştirecek, tarihin yeniden yazılmasını gerektirecek kadar korkunç!

Gazze, dünyanın nasıl bir postmodern dekadansın, tefessühün, yok oluşun eşiğine sürüklendiğini ispat ediyor. Değerlerin değersizleştiği, anlamın anlamsızlaştığı, insanın ruhsuzlaştığı bir çıkmaz sokak… Dünyasız insanlar, insansız dünyalar… Postmodern dünyanın en özlü tarif böyle yapılabilir.

Batı uygarlığının dünyayı getirip bıraktığı, hatta gömdüğü çukur bu!

Dünyasız insan, kültürel genleri soykırıma uğramış insan demek.

Kültürel genleri soykırıma tabi tutulan insan, celladına âşık edilen ve tasmalı çekirgelere dönüştürülen bir insan müsveddesi değil de nedir! Batılı sefih insan tipinin berbat birer klonu, karikatürü, kopyası?

Dünyası yok edilen insanın iradesinin varlığından söz edilebilir mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendini bil, Rabbini bil, haddini bil. Ya da: Kültürel olarak “iktidar” değilseniz, siyasî olarak iktidar olamazsınız! 22 Nisan 2024 | 83 Okunma Fiîlî işgal dönemi bitti, zihnî işgal çağındayız! 21 Nisan 2024 | 234 Okunma İran tehlikesinin boyutlarını kavrayabilmiş değiliz!  19 Nisan 2024 | 958 Okunma Fars emperyalizmi ve Şiî yayılmacılığı-3 15 Nisan 2024 | 912 Okunma Fars emperyalizmi ve Şiî yayılmacılığı-2 14 Nisan 2024 | 481 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar