Siyasal’ın iktidar olduğu yerde, fikir iktidar olamaz!

Yazının başlığı kendi intiharını gerçekleştiren modernitenin serüvenini özetliyor, aslında. Bu serüven, Batı uygarlığının palyaçosu gibi hareket eden bizim ülkemiz için daha fazla geçerli gibi görünüyor!

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, çıkardığı Dil ve Edebiyat, Dil ve Edebiyat Araştırmaları, Olağan Şiir dergilerinden sonra Olağan Hikâye dergisiyle dergicilik hayatını zenginleştirdi.

Cuma günü, derneğin merkezi Eyüp’te Olağan Hikâye dergisinin tanıtım toplantısı vardı. Derneğin kurucusu Ekrem Erdem Bey’in daveti üzerine bu toplantıya gittik Mehmet Akif Soysal kardeşimle.

Dergilerin yöneticileri Ahmet Koçak, Üzeyir İlbak, Zafer Acar, Aykut Nasip Kelebek, Yunus Emre Özsaray ile yazarlarının katıldığı çok sade bir toplantı oldu. Öyle olacağı için gittim ben de.

Ekrem Bey, güzel bir açılış konuşması yaptı; dilimizin ve edebiyatımızın serencamını, derneğin bu süreçte üstlendiği rolleri özetledi özlü bir şekilde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüs darbesi: Medyatik gladyatörler ve küresel soykırım! 30 Kasım 2020 | 767 Okunma Ekonomik darbe, sosyal kaos ve jeostratejik tuzaklara dikkat! 29 Kasım 2020 | 245 Okunma Salgını doğuran azman kapitalist küresel sistem sorgulanmadan aslâ! 27 Kasım 2020 | 1.077 Okunma Toplumun ruhunu kurtaracak köklü reformlar yapılmazsa, toplumun çöküşünü durdurmak zorlaşır! 23 Kasım 2020 | 435 Okunma Eşyanın tasallutundan kurtulmak ve eşyaya tasarrufta bulunmak... 22 Kasım 2020 | 262 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar