Sahabe ruhlu “şafak yağmurları” öncü kuşaklar olmadan aslâ!

Batı uygarlığı; ülkeleri silahlarıyla, kitleleri uyutucu ve uyuşturucu popüler kültürüyle kendisine boyun eğdiriyor.

Şu an Batı uygarlığının dışında yaşayan başka bir medeniyet yok. Neden yok? Diğer medeniyetler, Batı uygarlığından daha düşük, daha sığ, daha kötü, daha kabiliyetsiz oldukları için mi?

Hayır!

Aksine, Batı uygarlığı hem felsefî olarak hem de ahlâkî olarak İslâm medeniyetinden de, Çin medeniyetinden de, Hint medeniyetinden de daha üstün, faziletli ve değerli değil kesinlikle.

Sadece daha saldırgan, daha yıkıcı, daha barbar!

Bu o kadar âşikâr olmasına rağmen gören gözler kör edildiği için gören, görebilen hiç yok bunu nerdeyse!

ÇİFTE BATI SALDIRISI: FİİLÎ İŞGALDEN ZİHNÎ İŞGALE…

Düşünsenize…

Tanrı fikrini yok etmişsiniz. Hakikat fikrini yok etmişsiniz. Tabiatı tarumar etmişsiniz. Ozon tabakasını delmişsiniz. Bütün medeniyetleri tarihten silmişsiniz. Dünyayı celladına âşık tasmalı çekirgelere, gönüllü, epistemik kölelere dönüştürmüşsünüz!

Daha âdil ve hakkaniyetli bir dünya kurmak yerine daha öldürücü silahlar üretmişsiniz.

.......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsana ruhunu hatırlatacak bir kutlu yolculuk… 21 Haziran 2021 | 286 Okunma Hayat boşluktan nefret eder! Eğer öncü bir kuşak yetiştiremezsek, “boşluk” mezarımıza döner! 20 Haziran 2021 | 171 Okunma Gücün Türkiye’si ve Türkiye’nin gücü 18 Haziran 2021 | 1.546 Okunma Türkiye’nin Batı’dan bağımsızlaşma süreci ve Erdoğan-Biden görüşmesi 14 Haziran 2021 | 400 Okunma İnsan özgürlüğünü yitirdi; hız, haz ve araçların kölesi şimdi! 13 Haziran 2021 | 274 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar