Ruhköklerimize, anayurdumuza yolculuk-1

ADAM girişimi olarak Sabahattin Zaim ve Yıldırım Beyazıt üniversitelerine mensup arkadaşlarla, Sabahattin Zaim’in rektörü Mehmet Bulut Hoca’nın öncülüğünde anayurdumuza, Özbekistan’a yola...

ADAM girişimi olarak Sabahattin Zaim ve Yıldırım Beyazıt üniversitelerine mensup arkadaşlarla, Sabahattin Zaim’in rektörü Mehmet Bulut Hoca’nın öncülüğünde anayurdumuza, Özbekistan’a yola çıkıyoruz.

Ziyaretimiz başkent Taşkent’te Özbekistan’ın en büyük üniversitesi Özbekistan Millî Üniversitesi’nde müşterek bir sempozyumla başlıyor. Üniversitenin Avazcan Maraximov bizi dostane bir şekilde karşılıyor.

***

İstanbul’un yeni havaalanı çok büyük. Çok büyük ama sakin.

Fakat bu sükûnet, Taşkent uçuşu check-in’i sırasında bozuluyor bizim için...

Özbekistan kökenli bazı yolcular, ısrarla “şu çantamı alır mısın?” “lütfen yardımcı olun” deyip duruyorlar önlerine gelen bütün yolculara.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türklerle Kürtlerin tarihle imtihanı, tarihî sınavı 14 Ekim 2019 | 2.744 Okunma Bakın, Haçlıların çocukları ve uşakları Türkiye’ye karşı nasıl da birleşti! 13 Ekim 2019 | 3.222 Okunma Barış Pınarı Türkiye 11 Ekim 2019 | 2.687 Okunma Sanal gerçek, gerçek gerçekten daha gerçek: Postmodernizmin çölüne hoş geldiniz! 07 Ekim 2019 | 379 Okunma İslâm’sız İslâm: Çağdaş hurafeler çöplüğü 06 Ekim 2019 | 2.247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar